Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Německo: Dvakrát víc azylantů, dvakrát víc útoků na azylové domy

Nespokojenost společnosti se stále se zvyšujícím počtem imigrantů narůstá, podle německých úřadů může být v příštích měsících ještě hůř.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Mir

Souhlas s JanemP. Musíme rozlišovat:
1. Příchozí za zaměstnáním. Přechodný pobyt získávají na základě pracovního povolení, platí zdravotní pojištění. Právě řada Ukrajinců si získala důvěru svých zaměstnavatelů - muži na stavbách, ženy při úklidu, stravování, zdravotnictví. Negativní konotace - přišli i mafiáni, kteří řádné zaměstnání jen předstírají. A pracovní agentury před krizí navozili cizince od kterých po strátě zaměstnání dali zcela ruce pryč.2. Uchazeči o azyl v průběhu řízení ani pracovat nesmí. To je nedomyšlené a velký problém. Azylové řízení trvá dlouho, protože úřady musí rozlišit mezi skutečně pronásledovanými (např. asijští křesťané) a ekonomickou náplavou. Ti, co nechtějí lhát a dodržují pravidla jsou v horší pozici než darebáci.Kus pravdy má i jeho oponent kecálek. Pokud státy příliš snadno udělujítrvalý pobyt či dokonce občanství, zadělávají si na problémy se zneužívánímsociálního systému. Příliš jednoduchá řešení jsou opravdu jen pro přílišjednoduché lidi.
0/0
5.4.2014 21:42
Foto

Křivohubý Edward

VYSVĚTLENÍ !
Co znamená slovo POPULISTA ? POPULISTA je člověk, který se zastává obyčejných lidí ! ! !
0/0
3.4.2014 21:26
Foto

Bt

Není se jim co divit
To, že se lidé (nemyslím dnešní politickou "elitu" a jí sloužící "intelektuály") snaží bránit svoji kulturu, tradice, svojí civilizaci a charakter či tvář vlastní země a zachovat ji pro své potomky je naprosto přirozené - naopak není přirozené to podkopávat a podporovat imigraci lidí z jiného kulturního/civilizačního/etnického prostředí. Německo bez Němců či s převahou imigrantů z třetího světa už nebude Německem. V minulosti zanikla spousta národů a s nimi i jejich kultura a nikde není psáno, že se to již nebude opakovat - zejména pokud se lidé nebudou bránit...
0/0
2.4.2014 6:48
Foto

Kecálek

Řešení je snadné - neplnit krmítka
problémy s masovou imigrací nekvalifikovaných a nepřizpůsobivých ekonomických imigrantů začaly v cca 80tých letech, kdy tehdy ještě v EHS proběhla skrytá socialitická revoluce a došlo ke změně prinicipiálně podmíněného sociálního systému na nárokový... na masu těchto imigrantů se v zápětí nabalila masa lobbujících prazitů z proimigantskýc neziskovek a ejhle - o 20 let později je problém na světě...Stát přitom není nějaká amorfní multikulti pseudohumánní žumpa na peníze základní funkcí státu je (má být) udržovní pořádku a bezpečí na jeho území a pokytování servisu jeho občanům - stát (státní aparát a lidi obecně na vplatní pásce státu), který toto neplní (což je pohříchu dnešní situace), je škodlivé monstrum a jak takový musí být odstraněn/nahrazen. Princip fungujícího společenství je založe na ochraně a podpoře užitečných členů společenství a eliminaci škodlivých - česky řešeno, kdo neplní povinnosti, nemá žádná prává. Cokoliv jiného je zločin.
0/0
2.4.2014 6:37
Foto

Janp

jste trochu mimo mísu
Asi jste si pořádně nepřečetl článek. Ten totiž není o ekonomických imigrantech, ale o azylantech. Zatímco ti první přicházejí primárně za penězi, ti druzí utíkají před rasovým, náboženským a politickým pronásledováním, či před válkou v jejich zemi. Ekonomických imigrantů (kteří pocházejí hlavně z Maroka, Turecka, Albánie, Číny, Ukrajiny a Ruska) je ročně v EU kolem 2 miliónů a uznávám, že s jejich integrací je to komplikované. Nicméně žadatelů o azyl (o nichž je tento článek a kteří jsou hlavně z Afgánistánu, Ruska, Sýrie, Pakistánu, Iránu a Iráku, Srbska a Gruzie) je podstatně méně (kolem 300 tisíc ročně). Pro azyl musí být objektivní důvod. Navíc je azyl udělen jen asi 40 procentům z nich (průměr EU). Bavíme se tedy o přibližně 100 tisíci lidech, kteří utekli do Evropy, protože jim v jejich zemi hrozilo bezdůvodné lynčování, vězení atp. Zapálit barák někomu, kdo utekl ze své země proto, že i tam mu někdo zapálil barák mi přijde odsouzeníhodné a nechápu, proč do toho pletete nějaký multikulturalismus, krmítka a podobné věci.
0/0
2.4.2014 9:31
Foto

Jihočech Honza

At' táhnou jinam. Místa je na
At' táhnou jinam. Místa je na světě dost.
0/0
2.4.2014 14:14
Foto

Filipl

Proč netáhnete jinam vy?
Proč netáhnete jinam vy? Místa je všude dost.
0/0
3.4.2014 10:32
Foto

Jihočech Honza

Jsem tady doma a navíc se mi
Jsem tady doma a navíc se mi tu líbí. Žiju a nechávám žít.
0/0
3.4.2014 20:35
Foto

Animas

Obhajoba imigrace je trestný čin navádění ke genocidě
viz: Kosovčan unesl letadlo Lufthansy.
0/0
1.4.2014 19:21
Foto

Kecálek

Praktický důsledek
multikulti demagogie...
0/0
1.4.2014 18:17
Foto

Janp

trochu vysvětlení by neškodilo
Můžete mi nějak zdůvodnit, jak přesně souvisí zapalování ubytoven s multikulturní demagogií? Máte namysli, že kdybychom přestali tolerovat stále bující kulturu skinheadů a pravicových extremistů a vykopli je ze země, tak se podobné útoky dít nebudou? Tak to máte asi pravdu...
0/0
2.4.2014 6:04
Foto

Kiebitz

Migrace je jen a pouze zachránění života
Tak lépe do zemí bližších, kde není tolik bohatství, ale ještě fungují vztahy, na které je migrant zvyklý. Kdyby takový makal v česku na vsi, líbali by mu ruce. Ale on viděl v televizi německo, on zaplatil z peněz příbuzných snad i milion, aby se tam dostal. Měl by ty peníze vrátit a to není snadné ani v německu. Když už tam uvízli, je lepší venkov, kde se ještě lidi znají a extrémy netrpí. Ale město je fotbal a podobné aktivity, kterými marketing vládne zemi. Slabší zranitelný je první oběť. Je na něm, aby zvážil, co chce, co potřebuje. Lidství mu nikdo nebere, jen jiné lidství se cítí neznámým ohrožené, což přirozeně omyl, ale pocit je pocit. Kupodivu ve Vídni klid, analýza by to měla srovnat. Co vím já, ve Vídni se vyplatí zařadit se, jinde se vyplatí spíše vyčnívat. Proč jsou v ubytovnách opět není jasné, prázdných přístavků je všude dost a každá ruka dobrá. Pokud si někdo nestěhuje problémy s sebou. Možná jen znejisťuje úzkostlivé okolí.
0/0
1.4.2014 17:24
Foto

Vrah Smrt

ta fotka je maso
To je proste tragedie, oni si ti imigranti mysli, ze maji pravo v evrope zit i bez jakekoliv snahy respektovat kulturu a zakony zemi ktere je hosti.Nepokoje budou silit a nakonec to skonci vyhnanim islamskych neprizpusobitelnych parazitu do pouste. Proc sem lezou kdyz to tady nenavidi? Proc maji porad pocit ze je nekdo dikriminuje, kdyz jim nekdo nechce dat neco zadarmo?Smrt socialisticke Evrope!Smrt ČSSD a všem podobnym evropskym "stranam pracujicich".
0/0
1.4.2014 15:40
Foto

Habadac

máš pravdu
máš pravdu kémo, to multikulti je cesta do pekel, u nás dělají bordel cigoši, v německu islamáci. Je třeba je odtud všechny vyfakovat tam kam patří. Dřív než bude pozdě.
0/0
1.4.2014 18:44