Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Normalizační návyky se Fischera drží i na ministerstvu

„Ptejte se mě jen na to, co se mi líbí,“ vzkazuje veřejnosti Jan Fischer. Původ peněz na kampaň vysvětlit stále odmítá.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Bobecek

14. 7. 2013 13:44
stručné, jasné, výstižné.... a hlavně vtipné. Díky
...
0 0
možnosti

Zlatuska Jiri

14. 7. 2013 8:57
Fischer "vysvětlovat" chce, ale nanejvýš podivně
Nabídne Fischer Sobotkovi nějaké vyprané peníze? Dohodí mu nějaké ze svých sponzorů s igelitkami za podporu ČSSD vládě? Jak jinak vyložit informaci v ČT: ""Na základě dnešního prohlášení pana Sobotky se s panem předsedou pan ministr (Fischer) spojil a nabídl mu na příští týden osobní schůzku, na které mu chce všechny případné pochybnosti vysvětlit," uvedl mluvčí ministerstva financí Ondřej Šrámek." (viz http://m.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/234615-sobotka-fischer-by-mel-ve-vlade-skoncit/) Věc je podle Fischera uzavřená. Na tyto věci se nesmějí ptát novináři a odpovědi na pozadí financování se nesmějí jejich prostřednictvím dostat občanům. Najednou je co vysvětlovat! Ale jen politikům, kteří mohou přímo ovlivnit hlasování?! Za ochotou ve skrytu mluvit může být Ficherova snaha nabídnout Sobotkovi úplatek. Zde by odposlechy telefonů i jednání samého měly být určitě nasazeny! Pokud by se mělo jednat jen o vysvělování pochybností (dokonce nejen stávajících zcela reálných, ale i nějakých dalších označených za "případné"), mělo by být v prvé řadě umožnno směrem k médiím. Už proto, že Sobotka není s pochybnostmi sám a Fischer by se musel uvysvětlovat každému jednotlivě a zcela potichu. Zrovna v tomto případě nepochybně platí, že co je šeptem, je čertem.
0 0
možnosti
Foto
jen ať se předvedou
všichni dohromady v plném světle, peníze už díky těmto rychlokvašeným milionářům ze dne na den stejně ztrácejí rychle svoji hodnotu. je to taková červivá třešnička na zkyslém dortu naší politické scény, který se servíruje občanům-voličům zvyklým na kdejaký nechutný šmejd ze supermarketů. zatím to stále kupují, ale všeho dočasu...
0 0
možnosti

Ctenarcp

13. 7. 2013 15:07
Vladimír Mlynář, bývalý poradce premiéra Jana Fischera
http://zpravy.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/vladimir-mlynar-byvaly-poradce-premiera-jana-fischera--766416 Když se před několika lety stal bývalý německý kancléř Gerhard Schröder předsedou rady akcionářů ruského Gazpromu, bylo to bráno jako jeden z důkazů o propojenosti politiky a byznysu a také jako důkaz toho, že Rusko a jeho státní podnik hledá bližší cestu k německé vládě. Chtělo by se říct, že Česko má také svého dalšího Schrödera. Šéf poradců premiéra Jana Fischera, který se právě teď směje, Vladimír Mlynář, oznámil vstup do vedení jedné z nejsilnějších finančních skupin střední a východní Evropy, do Kellnerovy PPF. Vzpomínáte? Praha - Včerejší informace Lidových novin (LN) o údajném záměru premiéra Jana Fischera dosadit do čela Úřadu vlády exministra informatiky Vladimíra Mlynáře považuje Mirek Topolánek za cílenou spekulaci a nehorázný útok na svou osobu. Mlynář by měl podle LN nahradit Jana Nováka, který do funkce nastoupil za Topolánka. Z článku vyplývá, že ODS se staví zásadně proti takové myšlence. "Se vší vážností a důrazností se ohrazuji proti spekulacím, které otiskly Lidové noviny o možné výměně na pozici vedoucího Úřadu vlády s tím, že v této věci citují údajný a blíže nespecifikovaný zdroj z mého okolí," uvedl Topolánek v prohlášení.http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/55694-topolanek-odmitl-spekulace-o-zmene-sefa-uradu-vlady/?mobileRedirect=off "Fascinuje mě, že (mé přátelství s Mlynářem - pozn. red.) vadí panu Topolánkovi, který má svého Dalíka, jenž nemá žádnou politickou funkci, ale přitom ho vysílá na politická jednání," říká Dobrovský.Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ve-vlade-zuri-boj-sedych-eminenci-topolanek-ztratil-vliv-na-fischera-1if-/domaci.aspx?c=A091202_1298023_domaci_taj ;
0 0
možnosti

15. 7. 2013 12:49
Myslíte komunistu Kellnera?
Ten obsadil PPF?
0 0
možnosti

Census

13. 7. 2013 12:42
Svou přítomností Fischer
Svou přítomností Fischer Rusnokovu vládu diskredituje. Pokud mají soc-dem lídři mozek v hlavě (o čemž se dá ovšem mnohdy s úspěchem pochybovat), tak tuto vládu s Fischerem na takto důležitých postech nepodpoří. Okolnosti neustálé Fischerovi recyklace jsou, přes slepičí velikost mozku většiny oprávněného voličstva a jeho kolektivní paměti délky jepičího života, přeci jen do očí bijící, a podpora vlády, na které bude významně participovat, hrozí propadem jejich preferencí o pěkných pár (nezanedbatelných) procent. Navíc Fischerovu úřednickou vládu "odborníků" neblahé paměti provázely stejně devastující chyby (např. fotovoltaika, pochybné kšefty na min. obrany) jako jakoukoli jinou předchozí i pozdější "stranickou", ať již "pravicovou" nebo "levicovou". Podobně na tom byla mimo jiné i vláda Tošovského, upadnuvší již v zapomnění. Takhle se očisty politické scény a konce korupce opravdu, ale opravdu, nedočkáme. Zdá se, že v tomto státě je téměř nevyčerpatelný rezervoár bezcharakterních, oportunistických, kariéristických individuí, které si službu věci věřejné (rei publicae) pletou se službou vlastní kapse. Podle toho to tady také i vypadá. Jediná naděje spočívá v jejich vymetení z veřejného života obce. To je ale úkol nás, voličů. Samy od sebe se tyto vyžírky svých koryt nevzdají.
0 0
možnosti
Neberte to jako nějakou podporu Fischera,
ale po tom " nejlepším ministru financí světa" který likvidoval úspěšně ekonomiku republiky nemůže Fischer až tak moc pokazit. Nebude mít moc času i v případě že Rusnokova vláda získá podporu sněmovny. Jen dát dohromady rozpočet, vyčistit ministerstvo (odkalouskovat) a nastavit normální chod mu zabere většinu času. Navíc svým podivným vyrovnáním dluhů bude udržovat smečku hlídačů v pohotovosti. Fischer udělal tragickou chybu, místo aby se věnoval jen tomu co dovede perfektně, to je úředničině, pokusil se dělat do politiky. A politik opravdu není. Námitku, že ministr je politická funkce není třeba uvádět, Rusnokova vláda je svým způsobem velmi apolitická a je stavěná na odborné základně. Možná, že manažerské řízení vlády, očištění ministerstev od politických náplav a upřednostnění odbornosti před příbuzenskými a stranickými hlupáky nastaví pro další, už politickou vládu podpořenou volebními výsledky, správný  odpovědný režim. Obavy, že když ČSSD podpoří vládu Rusnoka s Fischerem na MF, ztratí nějaké voličské hlasy je hloupost, voliči levice považují Kalouska za katastrofu kterou nemůže přebít ani armáda Fischerů. Pro ČSSD je, pokud se jim nepodaří získat podporu k rozpuštění sněmovny, je podpora Rusnoka a jeho vlády jediná možnost nedat možnost Nečasovo vládě zahalené do sukně a bílé halenky i nadále likvidovat republiku.
0 0
možnosti