Diskuse k článku: Kontroly kotlů. Na znečišťovatele vzduchu nejvíc zabírá ,modrý pruh‘

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 11.1. 2019 10:29
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Čech 11.1.2019 7:26

A zase je to o něčem jiném. Lidé topí tím, co je pro ně nejlevnější. Svého času byla nejlevnější elektřina a také proto vznikly přímotopy. Mezitím dodnes elektřina nemravně podražila (nějaké kecy o burzovních cenách jsou jen na ohloupení nevědoucích) a přímotopy používá jen málokdo. Zato se topí o to více dřevem (je relativně levné) a nejhůře, kdovíjakým sajrajtem, který je nejlevnější. Jako obvykle, cesta z toho ven existuje v zásahu státu. Ten místo toho, aby v Praze živil armádu 20 -30 000 zbytečných úředníků na zbytečných osmi ministerstvech a jimi přímo řízených organizacích, aby celostátně "živil" armádu lenochů a lidí štítících se smysluplné práce a lidí zašitých v nejrůznějších, opět zbytečných neziskovkách, může elektřinu dotovat, z čehož budou mít prospěch všichni občané a stát nakonec také.V těchto oblastech, které jsem uvedl "leží" stovky miliard korun ročně. Tady je pole neorané!

J. Makoň 11.1.2019 7:59

také jsem si pořídil elektrokotel, ale ta čas jsem zprovoznil kotel na dřevo. Toho je v Jeseníkách přehršle

V. Petr 11.1.2019 10:24

Ty "burzovní ceny" tady jsou proto a jen proto, že naši politici přistoupili na to, že se česká elektřina bude prodávat přes burzu v LIPSKU a tak za silovou elektřinu platíme NĚMECKÉ ceny. Francie na toto nepřistoupila a měla tak o třetinu levnější elektřinu!

Toto je ale jen menší ČÁST problému. Pak je tady "podpora OZE," podívejte se na fakturu za elektřinu a PEVNÝ PODÍL, určovaný přímo státem, který zahrnuje i náklady na stabilizaci sítě, destabilizované právě připojením OZE!

P. Čech 11.1.2019 10:29

Nejen podpora OZE. V rámci plateb za elektřinu platíme ještě další tří položky. Proč? Jen proto, aby si lidé nemohli spočítat kolik za co platí. a aby byli snáze oblbnutelní a aby byli zticha a platili, co je jim nadiktováno.

P. Boublíková 11.1.2019 7:19

Článek je zmateně sepsaný. Ne že bych fandila topení uhlím, ale zakázané to není. Strkat do jednoho pytle topiče uhlím a modré pruhy - spalování zakázaného materiálu, je úlet.

Najdete na Lidovky.cz