Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chceme, aby bylo v Praze veseleji, říká šéf Prague Pride

Pořadatel akce Prague Pride Czeslaw Walek.

UKONČENO

Praha má před sebou týden akcí o sexuálních menšinách Prague Pride. Festival gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů si opět vyžádal řadu nesouhlasných reakcí. Iniciativa D.O.S.T. dokonce svolala proti průvodu protestní shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Co si o těchto výrocích myslí ředitel festivalu Czeslaw Walek?

položených otázek: 33 | jak se správně ptát | Aktualizovat
 1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
 2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
 3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
 4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
 5. Podepište se.
 6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Přehled položených otázek

OTÁZKA (14.8.2012 12:02) brňák
Nechystáte se pořádat podobný festival i jinde - třeba v Brně?
OTÁZKA (14.8.2012 11:42) Milan
Dokážete si představit že ne všichni homosexuálové musí být zeleno-levicově zaměřeni a že nemají potřebu bojovat proti virtuální "diskriminaci"? Já jakožto pravicově smýšlející, pracovitý a samostaný homosexuál nepotřebuji aby za mne všelijací "sociální inženýři" konali pochody a demonstrace. Podporu v okruhu mých přátel si dokáži získat jinak než exhibicemi po ulicích.
OTÁZKA (14.8.2012 11:41) Reni
Dobrý den, můžete nám prozradit něco o sobě? Ráda bych věděla, zda máte přítele a jestli jste se vzali.. pokud to tedy není příliš intimní dotaz :-)) Jinak Vás moc zdravím z Olomouce, se svou ženou žiji už 11 let v naprosto spokojeném vztahu, vzaly jsem se před třemi lety. Do Prahy asi nepřijedem, ale budem fandit aspoň v mysli :-)) mějte se.
OTÁZKA (14.8.2012 11:35) Tomáš
Jak byste charakterizoval českou společnost? Neodrazují vás podobné akce, když pak vidíte, co se kolem toho dělá za humbuk?
OTÁZKA (14.8.2012 11:33) Petr K.
Dobrý den, co si myslíte o výrocích pana Semína a akcích iniciativy DOST. Shromáždění nazvali "na obranu normálních lidí"...nechcete jim také něco vzkázat?
OTÁZKA (14.8.2012 11:11) Ema
Jak vlastně vznikla myšlenka pořádat festival? Inspirovali jste se v zahraničí? Myslíte si, že tam je "příznivější" atmosféra? Třeba tu jednou taky nastane...jak dlouho to podle vás ještě bude trvat?
OTÁZKA (14.8.2012 10:31) MichalzHK
Dobrý den, chtěl bych Vám i vám vyjádřit podporu. Dělám si občas z homosexuálů legraci a vím, že homosexuálové si ji umí udělat sami ze sebe také. Opravdu nechápu netoleranci některých jedinců. Myslím, že chápu, co je smyslem těchto festivalů a proto si buďte hrdí, jak jen to jde. Máte být na co. Chce to totiž odvahu čelit nenávisti a tuposti některých jedinců a skupin.
OTÁZKA (14.8.2012 7:44) Jiří Šrámek
Proč v rámci ,,vyváženosti'''' není organizován svátek ,,heteropride'''' s propagací striptýzových a jiných pracovnic z oboru?AIDS je totéž,co příušnice?
OTÁZKA (14.8.2012 6:08) Mirek
Ma to byt pochod hrdosti, muzete mi prosim rict na co jste hrdi ? Na to, ze v dusledku vyvojove vady pravdepodobne nebudete mit deti'' ikdyz byste mohli, tim padem jste pro spolecnost pritezi, protoze nebude kdo by na vas pracoval az budete v duchodu. Dale bych se vas chtel zeptat, co vas pudi k tomu, abyste demonstrovali svoji sexualitu na verejnosti, kdyz ostatni - heterosexualove, takovouto uchylkou netrpi. Chcete jen provokovat.
OTÁZKA (14.8.2012 1:15) Jan Pásek
Homosexuálové nemají být na co pyšní.Kdyby bylo po jejich,lidstvo by vymřelo, protože z konečníku se nikdy nikdo nenarodil.Dělejte si ve svých ložnicích své orgie pohlavně nenormálních individuí,ale nevnucujte svou nenormálnost normálním lidem.
OTÁZKA (13.8.2012 23:46) Jan
Homouši jsou úchyláci a hotovo!
OTÁZKA (13.8.2012 23:34) Pavel Mareš Praha 10
Dobrý den. Zajímá mě, jakého oponentního názoru vůči Prague Pride i vůči zápasu za zvláštní zacházení s gay-les komunitou si vážíte. Nesetkal jsem se nikdy s tím, že byste Vy, pan Hromada či jiní mluvčí řekl: "Na Vašem názoru ohledně jiného řešení otázky dědictví, na Vašem názoru ohledně nepřípustnosti adopce něco je." Každý je, jak to sleduji, homofob, který druhé neakceptuje a tak podobně. Děkuji předem za seriozní odpověď.
OTÁZKA (13.8.2012 22:21) honza
Češi jsou vcelku tolerantní (nebo spíš lhostejný) národ. Nemyslíte si že je trochu kontraproduktivní se jim takhle okázale cpát pod nos? Já proti homosexuálům nic nemám, vaše průvody a problémy mě nezajímají ale pokud máte pocit že jste diskriminováni není to spíš impuls pro seriózní debatu s politiky a veřejností? Když vidím jak sebevědomě, okázale, zcela dobrovolně a veřejně ze sebe děláte šašky těžko se mi věří, že jste znevýhodněná menšina.
OTÁZKA (13.8.2012 22:19) Vera
Dobrý den, omluvte prosím ty hloupé a napadající otázky- jedině dokazují potřebnost pořádně barevného festivalu :) na jaký program se nejvíc tešíte?
OTÁZKA (13.8.2012 21:22) Radomirh
Nemám nic proti nikomu, jen mi příjde divné, že požadujete po STÁTU ochranu vaší akce ať ze strany policie a to zadarmo. Jestli chcete nějakou ochranu, tak za svoje!!!
OTÁZKA (13.8.2012 20:23) Ivan
Zdravím a souhlasím. Jsem absolutně tolerantní, ať si kdo chce strká co chce kam chce, ale nevidím sebemenší důvod na to téma pořádat festivaly. Párkrát jsem by ve velikém pokušení otestovat toleranci organizátorů podobných akcí účastí s transparentem typu SOULOŽÍM SE SVOU MANŽELKOU! Nebyl bych vykázán, nebyl bych OUT? Rád bych poprosil opravdové homosexuály - netrapte se svou orientací, žijte svobodně, ale necpěte to ostatním neustále pod nos, my Vás s naším většinovým intimním životem také neobtěžujeme! Ivan
OTÁZKA (13.8.2012 20:11) Petr Sklenařík
Dobrý den. Myslíte si, že vyspělost ekonomiky státu jde ruku v ruce s tolerancí občanů dané země? Podle mě je zřejmé, že ano. Jinak Vám držim palce ;-) těch negativních reakcí je opravdu mnoho .... ale nezoufejte roste nám tolerantnější a uvědomělejší generace, která už vidí věci bez předsudků :)
OTÁZKA (13.8.2012 16:41) Ondřej
Nemáte strach, že se festival postupně zkomercializuje tak, že se vytratí původní myšlenka?
OTÁZKA (13.8.2012 16:35) Tomáš
Dobrý den, jsem gay, protože jsem se takto narodil. Konzervativci mají pravdu v tom, že gay pride je vlastně propagací homosexualismu, ale stává se jím teprve ve chvíli, kdy se ojbevují antihomosexualisté v podobě pana Semína, kteří gay pride takto pojmenují. Vloni jsem na gay pride nešel... ale dnes si to jako anti-anti-homosexualista nenechám ujít. Tohle jsou skutečné plody iniciativy pana Semína :-) no..... asi ten anti-anti-homosexualismu nechám doma.. chci si tam užít s co nejvíce chlapama najednou a budeme si s kamarádama povídat o tom jak plaveme v moři spermatu a budu dělat i jiné zvrácennosti, budeme se vzájemně transdžendrovat, strkat si do zadků celý ruky a pak je budeme olizovat... Tak nějak přece funguje labeling, že jo. Otázka na Vás.. jsem dílem idiotů (idiot je neutrální slovo.. v antice to byl člověk, který nebyl zdejší - a tihle konzervativci určitě pro mě neutrální idioti jsou) z konzevativní iniciativy trochu neurotik, měl byste tip, jak se přes existenci pana Semína a jiných idiotů, jako je Václav Klaus, Hájek a Jákl, přenést a užít si den? Děkuji
OTÁZKA (13.8.2012 16:17) Petra
Dobrý den, jak moc důležitá je pro takové akce podpora zahraničních diplomatických misí? Vnímate jejich současnou podporu jako dostatečnou? Mám pocit, že akci podpořilo pouze 11 misí. Proč jich není více? Děkuji a držím palce!
OTÁZKA (13.8.2012 15:53) Julie
Podle ostatních "dotazů" koukám, že většina lidí má pocit, že jako gay nejen že nejste společností nijak postihován, ale dokonce jsou vám snad tolerovány věci, které jiným ne... Můžete uvést příklad diskriminace v Česku ze svého vlastního života? (Uvědomuji si, že diskriminace může mít mnoho forem - zajímá mne to, co vás nejvíce zasáhlo. A je mi také jasné, že je to možná příliš osobní otázka - samozřejmě nemusíte odpovídat.)
OTÁZKA (13.8.2012 15:34) JR
Co si myslíte o církvích? Měli by její členové také pořádat průvody proto, že si o nich někteří (ne všichni) ostatní myslí, že nejsou normální a doporučují jim léčení? A myslíte si, že by jim takovéto průvody pomohly?
OTÁZKA (13.8.2012 15:24) Jiří
Dobrý den, kdy si myslíte, že se společenská a politická debata a spolu s tím společesnské a právní normy posunou na úroveň progresivních západoevropských států? A co více, kromě organizování festivalů, je třeba, aby se tato společenská změna u nás uskutečnila?
OTÁZKA (13.8.2012 14:55) Lukáš
Dobrý den, jedno nechápu: protestujete proti "ošklivé diskriminaci ze strany státu", když je na občankách napsáno, že někdo uzavřel homosexuální partnerství. A vedle toho, že se za svou orientaci stydíte, zároveň pořádáte akce, na kterých vykřikujete, že jste na ní hrdí. Nejste tak trochu divní?
OTÁZKA (13.8.2012 14:50) Jája a Pája
Vážený pane, můžeme se už těšit na podobný festival hrdosti pedofilů a zoofilů?
OTÁZKA (13.8.2012 14:50) Jaroslav
Dobry den, myslim, ze homosexualita je smula a nestesti, ktere jedince potka. Nemohou mit normalni rodinu a normalne fungovat. Homosexualove si zaslouzi soucit. V zadnem pripade vsak homosexualit aneni duvod k hrdosti. Diabetici take nejsou hrdi na sve postizenim. Prestante nas prosim obtezovat. Provozujte si sve libustky stejne jako heterosexualni vetsina doma, v soukromi.
OTÁZKA (13.8.2012 14:41) J.kk.45
Ve volbách jste kandidoval za Stranu zelených. Hlásíte s k ní a její ideologii pořád? Jak si vysvětlujete její propadák v posledních parlamentních volbách? Bylo podle Vás rozhodující zklamání voličů nad vystupování strany v neekologických tématech (viz Kocábové a Stehlíkové, ale třeba i politika ministra zahraničí) nebo jako hlavní příčinu vidíte spíše znechucení nad tím, že strana, která se označovala za nositele "nové politického stylu" se nakonec topila ve vnitrostranických intrikách a vyslovených sprosťárnách jejích představitelů?
OTÁZKA (13.8.2012 14:34) Tomáš
Podporuje i legalizaci polygamních svazů v ČR? Přeci jen, ve světě jde v různých místech a v časech daleko častější než homosexuální manželství. Myslíte si, že jsou v ČR lidé chtějící uzavřít polygamní sňatek diskriminováni?
OTÁZKA (13.8.2012 14:18) monokulturista
Pane Welku či paní Welková, nevím jak to máte nastaveno, proto používám obě oslovení. Pokud jde o hrdost, tak normální člověk a to jakékoliv orientace, má tu hrdost a sebevědomí v sobě a nepotřebuje k tomu veřejné trdlování s péry v zadku a obojky na krku. To potřebuje pouze slaboch, který sám o sobě pochybuje a potřebuje ke své seberealizaci exhibovat.
OTÁZKA (13.8.2012 14:14) pavla
Viděla jsem Vaše vystoupení na programu ČT24,kde jste prezentoval Prague Pride jako mírumilovnou a podstatě odpočinkovou akci,které se zúčastňují maminky s dětmi,mohou využít různých kulturních akcí a vystoupení,že jde o jakýsi barevný festival.Dle Vvašeho tvrzení nepodporujete obscénost a promiskuitu.Nerozumím tedy Vašim doprovodným akcím jako jsou rychlé seznamky, polibkem to nekončí atd.To je přece vyložená podpora promiskuity.Tady přece nejde o žádné láskyplné,dlouhodobé vztahy,po kterých Vaše menšina tak touží. Vím,že u heterosexuální většiny se také vztahy na jednu noc vyskytují,ale nepořádají kvůli tomu festival.Mohl byste,prosím, vysvětlit, o co tedy skutečně jde?Uniká mi smysl akce,A to tím více, když jsem zjistila, že homosexuální pár,který žije v klidu společně už více než 20 let,by se nikdy takové akce nezúčastnil, a nechtějte vědět,co si o tomto myslí.Rovněž nevykládejte nic o tom,že u takto spolu žijících párů ,jsou problematické právní úkony.Dle zkušeností páru,o kterém píši,mají vyřešeno vše pomocí notáře,včetně dědictví,či práv na informace v případě nemoci.Takže, jaký je pravý smysl této nevkusné akce?
OTÁZKA (13.8.2012 14:08) Ivan
Chtel bych se jen ujistit, ze spravne chapu zamer Prague Pride. Je jejim cilem slavit a propagovat zivotni styl sexualnich mensin nebo protestovat proti snaham spolecnisti utlacovat a diskriminovat sexualni mensiny? (dodatek : snad se najde nekd, kdo zorganizuje festival "obycejne" rodiny - rodice s detmi, kojici matky, babicky a dedecci hlidajici vnoucata ....)
OTÁZKA (13.8.2012 13:39) Janík
Pane Walku, jaký smysl má vaše akce v prostředí, kde máte svobodu a nejste nijak persekuováni. Naopak, dnes se já cítím být vámi ohrožen, protože vaše požadavky jsou z těch, které totálně rozvrací a převrací struktury společnosti. Vezete se na vlně, která je cestou k sobectví, neodpovědnosti a "nárokismu." A po nás vyžadujete, někteří drze a nevybíravě, abychom vás na té vaší cestě následovali. Dohlédnete konce, kam jdete ?
OTÁZKA (13.8.2012 13:20) Jan
Vážený pane Walku, pokud se vaší akcí budou inspirovat hrbatí, podpoříte je také? Děkuji za odpověď