Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Daniela Písařovicová odpovídala čtenářům

Daniela Písařovicová bude odpovídat čtenářům serveru Lidovky.cz. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

UKONČENO

V České televizi pracuje sedmým rokem a slaví úspěchy. Diváci ji v roce 2010 ocenili cenou TýTý jako objev roku a letos byla vybrána jako moderátorka Událostí, ve kterých vystřídá Jolanu Voldánovou. Jak ji moderování baví? Je před kamerou ještě nervózní? A jsou pro ni Události vrcholem kariéry, nebo sní o další metě? Moderátorka odpovídala čtenářům serveru Lidovky.cz

položených otázek: 53 | jak se správně ptát | Aktualizovat
  1. Otázka má být stručná a jasná, maximálně tři řádky.
  2. Není možné reagovat na otázku zakládající se na externím odkazu.
  3. Přestože konfrontační otázky vítáme, nesmí překročit hranici slušnosti.
  4. Nepište otázky VELKÝMI PÍSMENY.
  5. Podepište se.
  6. Neopakujte dotazy, které už položili jiní.

Přehled položených otázek

OTÁZKA (4.7.2013 12:14) Karel Bukovský
Jste vdaná? Máte přítele? Jaké upřednostňujete muže? Pozdravuje Váš obdivovatel.
OTÁZKA (4.7.2013 12:03) Petr
Slečno Písařovicová, snahu Vás i kolegů při pochodování stíhat i číst velmi oceňuji, ale z vlastní zkušenosti, kdy jsem nnrál divadlo, vím, jak neuvěřitelně těžké je soustředit se zároveň na držení těla, gestikulaci i mluvení. Vás do toho ještě sleduje milion lidí, to musí být už tuplem fuška. Má ČT nějaké speciální pracovníky, kteří v tomto ohledu pracují jen s Vámi čtyřmi zprávaři?
OTÁZKA (4.7.2013 11:58) Honza, Brno
Jeste jednou. Koukam, ze jste pripravena i na podlejzave, ulisne pisalky :) Jste jako zenska pripravne na popularitu pripadne ruzne tajne ctitele, perverzni nabidky a podobne? Urcuje CT nejakym zpusobem jaky mate o sobe vytvaret medialni obraz? jak pusobit na verejnosti, a nebo je to na uvazeni? ted nemyslim vystrelky z pocatku Vasi kolegyne Anety Savarove. asi mate zakazano chodit prehnane vyzivave oblecena na recepce. Nemluve o a opijeni se v baru :) Ale obecne obraz i v takovychto diskuzich.
OTÁZKA (4.7.2013 11:52) Jarda
Dobrý den, proč Vás (tuším v neděli) oblékli tak, že jste vypadala jako schovanka v klášteře? PS: rozpuštěné vlasy Vám sluší mnohem víc.
OTÁZKA (4.7.2013 11:52) Jarda
Dobrý den, proč Vás (tuším v neděli) oblékli tak, že jste vypadala jako schovanka v klášteře? PS: rozpuštěné vlasy Vám sluší mnohem víc.
OTÁZKA (4.7.2013 11:51) Petr
Slečno Písařovicová, Vás mám rád, ale Události jsou hrůza. Neměl by se správný zprávař dle Vašeho mínění raději soustředit na dobré čtení zpráv než akčně běhat po studiu v lodičkách, ukazovat šanon s logem a mávat rukama před obrazovkou?
OTÁZKA (4.7.2013 11:50) Jaroslava
Níže jsem se dočetla, že nepředpokládáte, žeby někdo sledoval ČT 24 - celý den, tak to já teda skoro jo :-) Když jsem si měnila televizor, na tom starém jsem měla dole vypálený pruh, od zpráv, které na 24 - ce běží dokola. :-) Proto mi tam budete chybět. Ještě otázka - jak se vám líbí oblečení, do kterého vás kostymérky oblékají? Před časem to bylo hodně diskutované téma, ale zdá se mi, že s létem se to hodně zlepšilo. Kolikrát si říkám, kde by šlo sehnat, asi nikde, že? :D Hezký den přeji.
OTÁZKA (4.7.2013 11:48) Sýkora
Chci Vám jen pogratulovat k vytouženému místu. Patříte mezi to nejlepší, co můžeme na ČT vidět a slyšet.
OTÁZKA (4.7.2013 11:43) Jaroslava
Dole jsem se dočetla, že nepředpokládáte, žeby někdo sledoval ČT24 celý den - tak až na chvíle, kdy nejsem doma, já teda sleduji :-) Dospělo to tak daleko, že při výměně televize jsem na té staré měla na obrazovce vypálený pruh od zpráv, které jdou dole... proto mi budete na té 24 - ce tak chybět :-) Ještě otázka - jak se vám líbí oblečení, v kterém moderujete? Před časem bylo v médiích hodně kritizované, ale mě se zdá, že s létem se to hodně zlepšilo, a kolkrát si říkám, kde by šlo sehnat. Asi nikde, že? :D
OTÁZKA (4.7.2013 11:40) Libor
Jste úžasná žena. Těším se na každé Události s Vámi
OTÁZKA (4.7.2013 10:58) Honza, Brno
Dobry den, moc Vam fandim. Trochu jsem se obaval nejake neprijemne zmeny, po odchodu pani "Voldanove". Ale obavy se nenaplnily. Rekl bych, ze hlavni zpravy by meli uvadet obecne starsi moderatori, vekem spise ke 40 nebo spise i 50tce. Aby to pusobilo co nejvice seriozne. Sportaci pak kolem dvaceti, triceti. V kontextu pana Vichnara se mi zda, ze je to spise obracene. K memu prekvapeni to ale funguje i takhle. Zpravy na CeTecku (jako jedine) pusobi verohodne a jako bonus vam to zenskym hodne moc slusi :) PS. jen mam pocit, ze trosku moc uprene hledite do kamery, na nas v obyvaku. Mam tak pocit, ze bych se mel taky hezky oblict a nevalet se tam.
OTÁZKA (4.7.2013 10:58) Slávka
Dobrý den, myslíte si, že u moderátorky Událostí by mělo být poznat, kterým politickým stranám fandí a které jí nejsou po chuti? U Vás je to hodně znát. Myslím, že byste si měla vzít příklad ze svých kolegyň-moderátorek - u nich tohle poznat není. Jinak ale jste moc pěkná žena a Událostem to s Vámi moc sluší :-)
OTÁZKA (4.7.2013 10:45) Jiří Miler
Dobrý den, jak často se budete objevovat v Událostech? Zatím jste tam byla pouze několikrát... A ještě mám dotaz, jaký formát moderování se Vám více líbí, ten více prestižní, ale méně interaktivní, jaký děláte dnes v Událostech, nebo ten dynamičtější ve Studiu ČT24, který jste dělala dříve? Připadalo mi, že ten předchozí na Vaši osobnost seděl lépe... Děkuji za odpověď a ať se Vám daří ;) Jirka
OTÁZKA (4.7.2013 10:06) Jan Masek
Myslite si, ze je spravne, ze je vase firma (Ceska televize) placena z penez a proti vuli lidi, kteri se na ni vubec nedivaji? Myslite si, ze kdyby mela co nabidnout, ze by si ji lide platili dobrovolne?
OTÁZKA (4.7.2013 9:26) August Kohout
Jste si vědoma své ženské krásy jak vnější, tak i vnitřní duševní, která je nezbytná aby vnější nezanikla? Jak se Vám s ní žije? Co pro ní děláte? Vlastníte arsenál, na který byste měla mít zbrojní pas. Velmi srdečně Vám přeji moc krásný a naplněný život.
OTÁZKA (4.7.2013 9:12) Jana
Dobrý den Danielo, ráda bych Vám tímto vyjádřila hlubokou poklonu, jste opravdu moc milá, bez jakékoliv křeče, naprosto přirozená, s velmi příjemným projevem a hlavně nesmírně krásná a půvabná. Váš projev by se měl stát příkladem pro některé moderátory s agresí a křečí. Nasadila jste vysokou laťku všem současným i budoucím moderátorům.Přeji Vám mnoho úspěchů a štěstí v osobním životě.
OTÁZKA (4.7.2013 9:11) Milan
Ta "Eleonora" je asi ošklivka a závidí Vám Milan
OTÁZKA (4.7.2013 7:49) Eleonora
Překřikování a skákání do řeči v rozhovoru s nějakou političkou snad ze Zlína - otřesné, moderovat se musí umět - okamžitě jsme vypli zprávy!
OTÁZKA (4.7.2013 7:29) Matylda
Dobrý den, zajímalo by mě, proč na rozdíl od ostatních moderátorek Událostí používáte tvar "lidé" a ne "lidi". Konečně se dají zprávy poslouchat! Dřívě jsme totiž doma s rodinou sborově automaticky opravovali každý "patvar" s I na konci, protože nám to vysloveně trhalo uši, s Vaším příchodem do Událostí se ale zprávy dají konečně i poslouchat a ne pouze bez zvuku sledovat. Proto by mě zajímalo, proč Vy tyto spisovně a správně znějící tvary používáte a ostatní ne. Předem děkuji za odpověď. Sedláčková
OTÁZKA (4.7.2013 7:03) Mirek
Zdravím velmi krásnou a chytrou Danielku a chci se zeptat, zdali jste se pro moderování večerních zpráv nějak sama angažovala nebo Vás tam chtěli ? Připadá mi totiž, že na čtení z papíru je Vás tam škoda. Na ČT24 toho můžete se svojí inteligencí a bystrostí udělat víc. Hrozně rád se dívám na rozhovory, které vedete.
OTÁZKA (4.7.2013 7:03) Vanda
Dobrý den, můžete prosím vysvětlit, z jakého důvodu moderátoři veřejnoprávní televize nepoužívají zejména ve zprávách spisovnou češtinu - mám hlavně na mysli výrazy "policisti", "cyklisti", "teroristi" a podobně, dále "lidi", "taky", "míň", "přeju vám hezký večer", "děkuju". Některé tvary sice už pravidla čekého pravopisu připouštějí (také-taky), některé naopak ne a diváka to doslova "tahá za uši". Kde jinde než ve veřejnoprávní televizi by měla zní správná a spisovná čeština? Děkuji za odpověď.
OTÁZKA (4.7.2013 7:02) Milan Burns
Jste moc krásná Paní Písařovicová! Vždycky je ale špatný mít krásné nepřátele... M.B.
OTÁZKA (4.7.2013 6:53) dan
Danielo,kolik vážíte,dík za odpověď???
OTÁZKA (4.7.2013 4:15) Petr
Dobrý den, jste moc krásná a velmi bystrá žena. Vaše přítomnost na obrazovce mi vždy dokáže výrazně zlepšit náladu. Trochu se obávám, že Události zdaleka nevyužívají vaše schopnosti. Raději jsem Vás viděl v dle mého názoru náročnějších pořadech např. ekonomického zaměření. Považujete Události za vrchol své novinářské práce v ČT? Přeji Vám vše dobré.
OTÁZKA (4.7.2013 1:38) Antonín
Neskutečně Vám to "sedne"! Krásná žena, inteligentní a tak "nad věcí!" Prospělo Vám, že jste nastoupila až teď. Satisfakce je tady! :)
OTÁZKA (4.7.2013 1:08) Boris
Dívám se hodně na ČT24 a nešlo by nějak doporučit Davida Borka jako nejlepšího kandidáta na to zpravodajství na nově vzniklém dětském kanále ČT:D ?
OTÁZKA (4.7.2013 0:45) Papillon
Dobrý den, nepovažujete uvádění Událostí z karierního hlediska spíše za krok zpět? Přijde mi, že od uvádění Studia ČT24 nebo vedení rozhovorů v Interview atp. se dát na pouhé „čtení“ zpráv je velká škoda (hlavně pro diváka).
OTÁZKA (4.7.2013 0:25) Klara Kimbova
co vam na sobe vadi?
OTÁZKA (4.7.2013 0:24) Stanislav Švehla
Mnoho novinářů z obrazovky ČT má také svůj druhý profesní život v rozhlase. Neplánujete, když nyní v televizi máte spíše uzavřenou formu projevu, třeba nějakou volnější /publicističtější/ v rozhlase?
OTÁZKA (4.7.2013 0:05) olottom
Ahoj Dančo :-* Doufam,ze budes v čt 24 dloooooouho ,jses velice krasna zena z hezkou postavou prijemnym usmevem ,krasne se oblekas no proste jsi PRAVEM vybrana za nejhezci tvar ...to je vic nez z cela jiste jasny :-) Moc Ti to slusi to musim uznat a kdo rekne ze neeee TOHO UDUSIIIIIIIIM :-)Rad se na Tebe divam devce ,jen tak dal ,moc Ti to preju a jsem i rad ze Ti to nektere ZAVIDEJI ,dobre jim tak :-))Ahoj Ty moje krasna prdelko :-)
OTÁZKA (3.7.2013 23:56) Habib
Yawmun sa id. 2 Jaroslava: Habib tim chtel - pri Prorokove vousu - okorenit diskusi o atypickou otazku, protoze otazky o oblibe vysokych podpatku nebo oblibene barve jsou povrchni a plytke - uz Mohamed rikal, ze radeji ponese velblouda do Somalska na svych zadech, nez by vodu pravdy plynouci z ust Allahovych znecistil otazkami nepatricnymi. Take jsem se mohl zeptati, zda bibi Pisarovicova nosi rada sandaly, protoze ty patri k burce, a nezeptal jsem se. ;-)
OTÁZKA (3.7.2013 23:44) Martina Černá
Dobrý den, jste poměrně tmavá a paní Voldánová, pomiňme barvení vlasů, je také snědší. Je pravda, že jste Rómského původu? Nemyslím to nijak špatně, moje partnerka je také cikánečka. Martina Černá
OTÁZKA (3.7.2013 23:17) Jarda
Ceka na Vas doma pritel?
OTÁZKA (3.7.2013 23:06) Láďa
Když jsem Vás sledoval při ranním vysílání na ČT24 ve dvojici s Davidem Borkem, měl jsem pocit, že Vás jeho vyjadřování občas velmi rozesmávalo. Byl to jen jen můj pocit nebo to tak bylo doopravdy? Děkuji za odpověď, jste velmi příjemná a velice Vám fandím.
OTÁZKA (3.7.2013 21:47) Jaroslava
Velice vám fandím, jsem ráda, vás budu teď vídat i v hlavních zprávách, i když mi na ČT 24 budete chybět. Chci se zeptat, jestli máte doma nějakého domácího mazlíčka, a jestli máte ráda zvířata, přírodu. Škoda, že neuvidím, jak se budete tvářit, až budete číst níže položenou otázku, mě spadla čelist, doufám, že to podepsaná osoba - Habib - myslela v legraci, zejména také v souvislosti se situací v Egyptě, kde už i muslimové mají islamistů plné zuby. Jen nechápu, co tím tazatel sledoval. Hodně štěstí na nové pozici, držím palce, a těším se na další zprávy, které budete moderovat.
OTÁZKA (3.7.2013 21:44) Kamil
Dobrý den. jste lechtivá na chodidlech?
OTÁZKA (3.7.2013 21:19) Habib
Yawmun sa id. Az nam ceske zeny zacnou rodit pravoverne muslimske deti, budiz Prorokovi slava, budete moderovat v burce. Tesite se? Jaka barva Vam ve jmenu Allahove bude vyhovovat? Na vyber mate z cerne a tmave modre. Shukran.
OTÁZKA (3.7.2013 19:47) Bléé
Jaká je pro Vás chůze na vysokých podpatcích?
OTÁZKA (3.7.2013 19:15) luboš
jaky mate handicap?
OTÁZKA (3.7.2013 18:50) Olda z Krna
Dobrý den, která zpráva či host vás znejistil, rozhodil respektive stalo se vám to někdy? A nebylo to někdy na ČT24 tzv. na hlavu když musíte neustále rozebírat jednu zprávu pořád dokola ? A fandíte Kometě či Znojemským Orlům? :D Přeji hodně zdaru
OTÁZKA (3.7.2013 18:24) pasonic@e-mail.cz
Přeji hezký den. Velmi Vám fandím. Uznávám Váš přehled a věcnou argumentaci. Přeji Vám hodně úspěchů. Zachovejte si profil vzdělané moderátorky s přehledem a nezbytným odstupem. A sluší Vám to velmi. Děkuji,
OTÁZKA (3.7.2013 18:16) Jarda
Dobrý den jako moderátorka jste dobrá ale proč mám dojem že pracujete ve vládní a Kalouskově televizi. Platíme Vám mi občané.
OTÁZKA (3.7.2013 16:45) Tomas
Dobrý den, zajímalo by mě, jak jste na tom s jazykama? Jinak samozřejmě přeji hodně úspěchů mladá sympatická dámo...
OTÁZKA (3.7.2013 16:07) Anonym
ja bych se chtěl zeptat jestli je daniela ještě volna nebo zadana
OTÁZKA (3.7.2013 16:04) mám
Vážená paní moderátorko, jste věřící? V jaké církvi? Jak Vás to ovlivňuje při Vaší práci? Děkuji za odpovědi
OTÁZKA (3.7.2013 15:59) Tomáš
Jste zadaná? :)
OTÁZKA (3.7.2013 15:19) Johanka
Milá paní Danielo, jste krásná a milá žena a mám pocit, že vám seděly jiné typy pořadů než Události. Tedy ne, že byste byla v Událostech špatná, naopak jste perfektní, ale trochu mi tam chybí vaše přirozenost, jež vám je vlastní a tady nemáte moc šancí být sama sebou nebo se více otevřít. Doufám tedy, že si časem vybojujete ještě jiný typ pořadu a nebudete muset jen číst zprávy a chovat se dle požadavků tohoto typu. Hodně štěstí a radosti i v osobním životě vám přeju. A budete usilovat ještě o něco jiného?
OTÁZKA (3.7.2013 15:16) Tomáš Dvořák
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda byste nám mohla ve zkratce napsat, jak probíhají přípravy na vysílání. Ne jen událostí, ale třeba také Studia , komentáří..apod. Je velmi zajímavé sledovat jak u Vás, tak u Vašich kolegů stálou orientaci v dění jak u nás, tak ve světě. Často si lidé myslí, že moderátor musí umět číst a dobře vypadat (což na jiných kanálech určitě stačí), ale na ČT tomu tak určitě není. Přeji hodně jak pracovních, tak osobních úspěchů. Příjemný den. T.D.
OTÁZKA (3.7.2013 15:13) Kamil
Dobrý den, je možné vás potkat i mimo ČT? Moderujete nějaké akce v budoucnu?
OTÁZKA (3.7.2013 14:54) Folin
Jak často jezdíš do Znojma??
OTÁZKA (3.7.2013 14:52) Marek
Zdravím Danielo, pamatuji si, jak Vám Antonín Panenka řekl: "Ty krávo" - na youtube jsem si to, jak valíte oči pouštěl mockrát :D Jsou tam i vtipné komentáře - jinak se vás zeptám - co vám prolítlo hlavou?
OTÁZKA (3.7.2013 13:44) Tomáš
Zdravím, čím to, že Česká televize umí obsadit na rozdíl od jiných televizí na posty moderátorek ženy, ze kterých čiší přirozená krása, ženskost a inteligence, zatímco u konkurence jsou to pouze "modelky" bez charisma? Přeji mnoho úspěchů do budoucna :)
OTÁZKA (3.7.2013 13:30) Roman švarc
ahoj danielo jak se mas ti prej pochazis z jaroměřice nad/Rokytnou je to pravda ze tadi mas svoje rodice