Události v Praze v den výročí Křišťálové noci

Bitva o židovské město

Sledujte živě

14:37
Lidovky vám přinášejí on-line!
21:19
Anarchisté a neonacisté se v Praze stále pokoušejí střetnout. Anarchisté směřovali na Palackého náměstí, kde podle policie bylo asi 200 pravicových extremistů. Policie anarchisty nepustila na Karlovo náměstí z Vodičkovy ulice.
18:45
Velká skupina anarchistů se vydala v podvečer na pochod Národní třídou. V Široké ulici při odchodu z židovského města vyvolali pochodující anarchisté potyčku s policisty, která si vyžádala minimálně jedno zranění.
18:44
Celé židovské město je uzavřené, střeží ho kordony policistů.
18:24
Foto: Petr Husička
Prahu hlídalo stovky polilicistů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit
17:24
Podle policie je v Praze zhruba 1000 levičáků a 400 pravicových extremistů. Policisté rozdělují extremisty na menší skupinky.
17:16
Na Florenci je asi 6 neonacistů, kolem nich stojí asi 15 policistů. Anarchisté jsou u právnické fakulty.
18:23
Malá skupinka neonacistů v obležení novinářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit
16:45
Incident u právnické fakulty trval zhruba 10 minut, záchranná služba ošetřila 3 lidi.
16:08
U právnické fakulty se střetli anarchisté s neonacisty. Situace je nepřehledná, na místě zřejmě budou zranění.
18:22
Foto: Petr Husička
Do centra přišlo 2000 neonacistických odpůrců. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit
15:59
Policie zadržela 30 neonacistů, našla u nich zbraně. Jde zejména o teleskopické obušky, podomácku vyrobenou pyrotechniku, sekyrky, tyče či plynovou pistoli.
15:57
Dopravní podnik ve spolupráci s policií uzavírá i jiné zastávky. Zavřena byla stanice metra Českomoravská a Vysočanská, na náměstí Republiky nejezdily tramvaje.
15:43
Zhruba 250 neonacistů se sešlo na Českomoravské ve Vysočanech, policisté uzavírají stanici metra Českomoravská pro cestující.
15:39
Malá skupinka neonacistů vyčkává u Právnické fakulty, stali se terčem fotografů.
15:25
K Právnické fakultě dorazilo dalších zhruba 8 neonacistů, pokřikovali na skupinku anarchistů. Na místo míří podle policie zhruba 300 neonacistů.
15:05
Na náměstí Republiky se sešlo 300 až 500 anarchistů. Někteří anarchisté se vybavili rudými nebo černými prapory, řada z nich si zakryla hlavy kapucemi a obličeje maskovala kuklami, černými brýlemi či šátky. Náměstím zní reprodukovaná hudba ze soundsystému, který si demonstranti přivezli ve velkém nákladním autě.
18:23
Vladimír Železný na pietním shromáždění před Staronovou synagogou. Foto: Petr Husička
Shromáždění před Staronovou synagogou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Foto: Petr Husička
14:41
K Právnické fakultě přišlo sedm neonacistů. Stojí čelem k davu a smějí se na něj. Policisté zatím sledují neonacisty z povzdálí.
14:33
Památku obětí před tzv. křišťálové noci uctili i politici. Byli mezi nimi například ministr vnitra Ivan Langer (ODS), pražský primátor Pavel Bém (ODS), ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ), stínový ministr vnitra ČSSD František Bublan, Jiří Dientsbier a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).


Najdete na Lidovky.cz