V Praze není mnoho čistě secesních domů. Většinou se totiž jedná o eklektickou směs různých historických stylů a právě secese, jak to můžeme vidět třeba na fasádách staveb v Pařížské ulici.
K novému stylu tíhli na přelomu století samozřejmě především architekti nastupující generace, kteří ho přinesli z Vídně. Byli to kupříkladu Jan Kotěra, Jiří Justich a další, nicméně okouzlit se nechali novou módou i někteří v té době již starší projektanti a někdejší představitelé historismu.
Zde máme na mysli především Friedricha Ohmanna, autora první secesní stavby v Praze, jíž byl dnes už neexistující palác Corso v ulici Na Příkopě, a hotelu Central v Hybernské ulici, dále Osvalda Polívku, projektanta dřevěného divadla Uránie na Výstavišti (později vyhořelo) a secesní dostavby Náprstkova muzea.
A zapomenout nesmíme také na Josefa Fantu (1856–1954).