Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Aukce nabídne Lhotáka, Zoubka či Gabriela

Kultura

  15:00
PRAHA - Společná aukce výtvarného umění Galerie Dolmen a Aukční síně Vltavín se uskuteční v neděli 16. října od 13.30 hodin. Předaukční výstavu je možno zhlédnout v prostorách pražské Galerie D&V ART.

Kamil Lhoták: Hydepark 1899 foto: Reprofoto

Více než tisícovku uměleckých děl nabízí nedělní aukce, která se uskuteční v prostorách restaurace Aureole ve výškové budově City Tower v Praze na Pankráci. Součet vyvolávacích cen všech děl činí 17 milionů korun. 

Mezi magnety aukce by měl patřit například obraz Hydepark 1899 od Kamila Lhotáka, olejomalba na plátně, kterou autor vytvořil kolem roku 1940. Vyvolávací cena díla je stanovena na 2 700 000 korun.

Za 1 950 000 korun se nabízí obraz Krajina s vesnicí od Oldřicha Blažíčka, olejomalba na plátně z roku 1939. Blažíček se proslavil především tematizováním rodné Vysočiny, jejíž louky, pole, lesy a kopce patřily k jeho hlavním inspiračním zdrojům.

Oldřich Blažíček: Krajina s vesnicí

Zájemci se ale mohou ucházet například také o plastiku Michala Gabriela Červené zvíře z roku 2009, jejíž vyvolávací cena je 220 000 korun, nebo o cementovou sochu v nadživotní velikosti od Olbrama Zoubka nazvanou Pokus o K. s vyvolávací cenou 130 000 korun.

Zájemci o umělecká díla nemusí čekat až do nedělního odpoledne, již nyní lze v rámci prvního kola aukce dražit on-line na webové stránce www.dvart.cz.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!