Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Aukce nabídne Lhotáka, Zoubka či Gabriela

Kultura

  15:00
PRAHA - Společná aukce výtvarného umění Galerie Dolmen a Aukční síně Vltavín se uskuteční v neděli 16. října od 13.30 hodin. Předaukční výstavu je možno zhlédnout v prostorách pražské Galerie D&V ART.

Kamil Lhoták: Hydepark 1899 foto: Reprofoto

Více než tisícovku uměleckých děl nabízí nedělní aukce, která se uskuteční v prostorách restaurace Aureole ve výškové budově City Tower v Praze na Pankráci. Součet vyvolávacích cen všech děl činí 17 milionů korun. 

Mezi magnety aukce by měl patřit například obraz Hydepark 1899 od Kamila Lhotáka, olejomalba na plátně, kterou autor vytvořil kolem roku 1940. Vyvolávací cena díla je stanovena na 2 700 000 korun.

Za 1 950 000 korun se nabízí obraz Krajina s vesnicí od Oldřicha Blažíčka, olejomalba na plátně z roku 1939. Blažíček se proslavil především tematizováním rodné Vysočiny, jejíž louky, pole, lesy a kopce patřily k jeho hlavním inspiračním zdrojům.

Oldřich Blažíček: Krajina s vesnicí

Zájemci se ale mohou ucházet například také o plastiku Michala Gabriela Červené zvíře z roku 2009, jejíž vyvolávací cena je 220 000 korun, nebo o cementovou sochu v nadživotní velikosti od Olbrama Zoubka nazvanou Pokus o K. s vyvolávací cenou 130 000 korun.

Zájemci o umělecká díla nemusí čekat až do nedělního odpoledne, již nyní lze v rámci prvního kola aukce dražit on-line na webové stránce www.dvart.cz.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...