Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

České filmy se představí v osmi amerických městech

USA

  11:15
PRAHA - České filmové centrum představí v USA filmy jakou Alois Nebel nebo Čtyři slunce. Přehlídka se uskuteční od května do července v New Yorku a dalších sedmi městech.

Jiří Mádl ve filmu Bohdana Slámy Čtyři slunce foto: Reprofoto

Američtí diváci uvidí současné české hrané filmy i dokumentární tvorbu a budou se moci setkat i s režiséry některých snímků.

"Promítány budou nejnovější české filmy jako Alois Nebel, Čtyři slunce, Rodina je základ státu, Odcházení, Nesvatbov, Občanský průkaz a Pouta. Turné se osobně zúčastní a své filmy divákům představí režiséři Radim Špaček, Tomáš Luňák a Bohdan Sláma," uvedla mluvčí Českého filmového centra Uljana Donátová. .

Přehlídka odstartuje v Brooklyn Academy of Music (BAM) v New Yorku, kde se podobná přehlídka koná každoročně už dvanáct let ve spolupráci s Českým centrem v New Yorku. "Projekce se tam setkávají s velkým ohlasem publika. To nás vedlo k myšlence rozšířit přehlídku i do dalších amerických měst," komentovala to pracovnice centra Markéta Šantrochová.

Josef Abrhám ve filmu Václava Havla Odcházení

Letos poprvé bude tedy přehlídka českých filmů pokračovat v Los Angeles, Salt Lake City, San Francisku, Chicagu, Portlandu, Washingtonu a Seattlu. Akce je největší prezentací českého filmu na severoamerickém kontinentě v posledních letech.

Všechny filmy budou uvedeny v originále s anglickými titulky. Pro každé město je připravena speciální pohlednice s konkrétním programem, všechny materiály však mají společnou vizuální podobu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!