Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Český pouliční festival v New Yorku představí kapelu Už jsme doma

Kultura

  11:50
NEW YORK/PRAHA - V New Yorku se v sobotu opět uskuteční český pouliční festival. Na rohu Madison Avenue a 83. ulice během něj zahrají například skupiny Už jsme doma, Zuby nehty či November 2nd.

Madison Avenue v New Yorku. foto: Shutterstock

"Na Czech Street Festival si Newyorčané už zvykli. A na vystoupení české provenience se jich mezi mrakodrapy každý rok tísní stovky. Letos jim zkoušíme nabídnout novinku. České kapely doplní americko-český projekt členů November 2nd z Hranic na Moravě s předními newyorskými hudebníky," uvedla Radka Křížek z newyorského Českého centra.Zpěvačku Sašu Langošovou ze skupiny November 2nd tak doprovodí bubeník Doug Yowell, který hraje se Suzanne Vega či s Norah Jonesovou nebo Seanem Lennonem. Dalším členem projektu bude Newyorčan Jeff Allen, který spolupracuje s Avril Lavigne nebo Rosanne Cashovou. Spolu s nimi si zahraje kytarista Roman Helcl ze skupiny Anny K.


Český pouliční festival v New Yorku se poprvé uskutečnil v roce 1998 u příležitosti 80. výročí založení samostatného Československa. Slavnosti, na které lze ochutnat mnoho českých či slovenských jídel, se každoročně účastní několik tisíc lidí a za dobu, co se koná, už si našla své příznivce.

Pouliční festivaly národnostních menšin jsou newyorskou specialitou. K těm nejslavnějším patří irský průvod na den svatého Patrika či slavnosti Portoričanů nebo newyorských Italů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!