Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cestovat vzpomínkami se nevyplácí. Ví to i nový Total Recall

Kultura

  17:00
PRAHA - Cestovní kancelář Total Recall, známá ze stejnojmenného akčního sci-fi filmu, je opět v provozu. Funguje v nové verzi tohoto projektu, v němž ztvárnil hlavního hrdinu vydávajícího se na cestu za implantovanými vzpomínkami svalnatý Arnold Schwarzenegger. Stejně jako on nyní i jeho následník Colin Farrell zjišťuje, že jeho identita je jiná. Musí se k ní prostřílet. Ve snímku, který se v kinech objeví od 16. srpna, mu to trvá dvě hodiny.

Nástupce Arnolda Schwarzeneggera - Colin Farrell foto: Reprofoto

 Remake tohoto akčního thrilleru z roku 1990 byl opět inspirován povídkou Zapamatujeme si to za vás se slevou (We Can Remember It for You Wholesale) od Philipa K. Dicka. Ačkoli má tovární dělník Quaid (Colin Farrell) krásnou manželku (Kate Beckinsaleová), kterou miluje, výlet do vlastních vzpomínek mu připadá jako perfektní dovolená od frustrujícího života. Skutečné vzpomínky na život super špióna totiž mohou být přesně to, co potřebuje.

Ale když se proces zvrtne, stane se hledaným mužem a je na útěku před policií, kterou řídí kancléř Cohaagen (Bryan Cranston). Quaid se spojí s povstaleckou bojovnicí (Jessica Bielová), aby našel hlavu ilegálního odboje a kancléře zastavil. Linie mezi fantazií a realitou začne mizet a osud světa je ohrožen, když objeví svou skutečnou identitu a pravou lásku.

Původní Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem

Původní snímek natočil režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota, Základní instinkt). Hrdinou příběhu z roku 2084 byl stavební dělník, kterého sužují noční můry, týkající se Marsu. Film tehdy získal Oscara za speciální efekty a je dnes považován za žánrovou klasiku 90. let.

Remaky? Příště budou na řadě Fantastická čtyřka a Želvy ninja

Remaky starých filmů nejsou v Hollywoodu novinkou - Superman, Batman a Spider-Man byli natočeni mnohokrát. Studia se však nyní obracejí i k filmům, které při prvním pokusu vyšuměly bez většího zájmu. Chystá se například nová verze Soudce Dredda, téměř zapomenutého sci-fi filmu se Sylvesterem Stallonem z roku 1995, pracuje se na Fantastické čtyřce, Planetě opic i Želvích nindžech. Hollywood vylepšuje i spoustu minulých hitů včetně Highlandera a RoboCopa - k těm patří i Total Recall.

V seznamu těch, kteří v něm měli zastoupit populárního svalovce, byli vedle Farrella i německý herec Michael Fassbender (Hanebný pancharti) a Angličan Tom Hardy (Počátek). Snímek natočil režisér Len Wiseman. Producenti vsadili na to, že pokroky v technologiích a vizuálních efektech umožní představit příběh Total Recall v zajímavějším pojetí. Děj umístili do kulis světa sklonku 21. století, kdy život na Zemi existuje jen na protilehlých stranách spojených planetárním tunelem, takzvaným Zeměpádem, a nabili ho honičkami a akčními scénami.