Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co se čte před usnutím, zazní i v Kočičí kavárně

Kultura

  14:11
V každém pravém muži je skryto dítě, postřehl na prahu moderny Nietzsche. Svou tvorbou to dokládá i básník a písničkář Michal Bystrov. Jeho sbírka dětských veršů, kterou ozdobily akvarely výtvarníka Petra Nikla, učarovala dětem i literátům. Získala titul Nejkrásnější kniha ČR 2014 pro děti a mládež. Nyní ji oba autoři připomenou na společném autorském čtení. Koná se ve středu 4. dubna od 19 hodin v Kočičí kavárně Karlín.

„Na programu budou skladbičky, rýmovačky a další dětské etudy. Zkrátka to, co se běžně čte kočkám před usnutím,“ popisuje básník a písničkář Michal Bystrov.

Návštěvníky karlínské kavárny čeká také spousta veselé hudby, zpěvu a tance. „Bude to zkrátka večer plný her, zábavy a improvizace. Pobaví se děti i dospělí,“ doplňuje Mirek Vymětal ze spolku Můj život s kočkou, která dobročinnou akci pořádá. Výtěžek z akce navíc poputuje na dobrou věc - peníze pomohou opuštěným kočkám z útulku Tlapky Mochov.

Michal Bystrov je novinář, spisovatel, písničkář, básník a překladatel. Jako novinář se specializuje na hudební publicistiku, jako písničkář má zálibu v blues a folkrocku. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana. Jeho tvorba je zastoupena i v soudobých antologiích moderní české poezie.

Petr Nikl je spoluzakladatel umělecké skupiny Tvrdohlaví a laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého 1995. Vystudoval pražskou AVU a věnuje se mnoha uměleckým formám od malby, přes loutkové divadlo až po hudební projekty. Pro jeho projev je příznačná okouzlující hravost a nevyčerpatelná nápaditost. Někdy dává příležitost divákům, aby se aktivně zapojili. .

Akci, na níž oba autoři svou sbírku připomenou, pořádá spolek Můj život s kočkou. 

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Účetní s možností home office

Indicada - Vaše regionální agentura práce
Moravskoslezský kraj

Mohlo by vás zajímat