Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cypress Hill představí v červnu v Praze nové album Rise Up

Kultura

  14:50
PRAHA - Skupina Cypress Hill, která před lety v dobách své největší slávy změnila tvář hiphopu, vystoupí 2. června v pražské 02 areně. Posluchačům nabídne materiál z nového alba Rise Up a své největší hity.

Členové skupiny Cypress Hill. Zleva Sen Dog, B-Real a Eric Bobo. foto: Reuters

"Legendární americká skupina se poprvé v České republice představí na samostatném koncertu," podotkl Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.V roce 2003 Cypress Hill zahráli jako hvězda festivalu Rock for People v Českém Brodě na Kolínsku. Zpěváci Sen Dog a B-Real při něm nezůstali nic dlužni své pověsti ostrých hochů z podsvětí Los Angeles a doprovázeli hudební podklad dýdžeje Larryho Muggera alias DJ Muggse texty plnými nepublikovatelných výrazů.

Vstupenky na pražský koncert v cenách od 890 do 1190 korun budou v prodeji od 14. dubna.Cypress Hill vznikli v Kalifornii pod původním názvem DVX v roce 1986. Skupinu založili bratři kubánského původu Sen Dog a Mellow Man Ace. Spolu s dalšími hudebníky se stali průkopníky marihuanou ovlivněného stylu míchajícího svým osobitým způsobem rap v anglickém a španělském jazyce.

Poté, co v roce 1988 kapelu opustil Mellow Man Ace, se zbylí členové rozhodli přejmenovat na Cypress Hill.

Debutová eponymní nahrávka vyšla v roce 1992 a přinesla i první velký hit How I Could Just Kill A Man. Na dalších nahrávkách Cypress Hill ke svému rapu přidávali rock, dub, reggae nebo třeba dancehall.Novinka Rise Up, kterou se po šestileté odmlce kapela vrací na scénu, nabízí několik zajímavých hostů. V titulní skladbě hostuje Tom Morello z kultovních Rage Against The Machine, který se podílel i na dalších skladbách z této nové desky. Krom něj se na desce podíleli například Mike Shinoda z Linkin Park nebo kytarista Slash.

Autoři: ,