Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

"Depešáci" v Praze dvakrát přidávali

Kultura

  23:54
PRAHA - Zcela vyprodaná Sazka Arena v pražských Vysočanech bouřlivě přivítala slavnou britskou kapelu Depeche Mode.

Zpěvák David Gahan na pódiu pražské Sazka Areny foto: Marta Myšková ČTK

Legendární trio ve složení David Gahan, Martin Gore a Andrew Flechter představilo fanouškům nové album Playing The Angel, na své si ale přišli i milovníci starších hitů této pro mnohé kultovní skupiny.

Největší ovace si Depeche Mode užili při osvědčených hitech, jako Policy Of Truth, Enjoy The Silence, Personal Jesus nebo Just Can't Get Enough.

David Gahan, který jakoby vůbec nezestárnul, dal do svého výkonu maximum. Nastoupil ve svém oblíbeném pódiovém úboru - klasickém černém obleku s vestou. Jeho jednotlivé části postupně odkládal, až zůstal jen do půl těla.

Téměř dvě hodiny nepřestal tančit, svíjet se, tleskat a vybízet dav lidí ke zpěvu. Jenom na tři písně přenechal pódium Gorovi, který zazpíval své klasické "slaďáky".
Hala si na kapele vynutila křikem, pískáním a dupáním dvakrát přídavek.

Kapela v Praze vystoupila po více než čtyřech letech, v Česku hrála popáté. Pražskou premiéru měla ve Sportovní hale ještě za minulého režimu v březnu 1988.

Na šedesátikoncertové šňůře
Britská popová skupina Depeche Mode vyrazila na turné po pěti letech. Evropskou část zahájila 13. ledna koncertem v Drážďanech. Předtím "depešáci" v rámci své "Angel tour" zavítali do Severní Ameriky. V Evropě mají v plánu odehrát 65 koncertů. V létě se rovněž zúčastní četných hudebních festivalů.

Depeche Mode vznikli v roce 1980 v anglickém Basildonu. Na svém kontě mají řadu alb, v 80. letech jejich slávu založily desky Black Celebration a Music For The Masses. Svou hudbou navazovali na elektronický pop kapely Kraftwerk, posléze sami ovlivnili svým pojetím řadu skupin a hudebníků, včetně české kapely Oceán s Petrem Mukem.

Zatím poslední album Exciter vydali před čtyřmi lety a po něm následovalo turné, na kterém prodali přes 1,5 milionu vstupenek. Loni se v České republice představili dva členové Depeche Mode se svými sólovými projekty, Andy Fletcher na festivalu Creamfields v Roudnici nad Labem a David Gahan se svým sólovým albem na koncertě ve sportovní hale na Výstavišti.

Autor: