Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Divadlo Komedie má novou šéfku ze Strašnic

Kultura

  13:24
PRAHA - Pražské divadlo Komedie bude podle informací LN od příští divadelní sezony provozovat stejný majitel jako Strašnické divadlo - Divadlo Company Evy Bergerové. V pondělí o tom rozhodla výběrová komise pražského magistrátu.

Ze hry Cvrch, kterou v divadle Komedie uvádí Divadlo Letí foto: Reprofoto

"Jednání komise bylo bouřlivé, výsledek nebyl jednoznačný," komentoval jednání radní Lukáš Kaucký.

Praha vyhlásila výběrové řízení po tom, co původní provozovatel Pražské komorní divadlo oznámilo, že ke konci července 2012 končí kvůli nedostatku peněz.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle ředitele Divadla Komedie Dušana Davida Pařízka výše magistrátního příspěvku neodpovídá provozu a nákladům na uměleckou činnost jedné z nejlepších divadelních scén v Česku. 

Do finále výběrového řízení se dostali režisér a ředitel divadelní společnosti Masopust Štěpán Pácl, občanská sdružení Seagull a Letí, společnost Young Talents Martina Pošty a Divadlo Company.cz, které sedmým rokem provozuje Strašnické divadlo v Praze. "Posuzovali jsme umělecký záměr i ekonomickou rozvahu projektů," uvedl Kaucký.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...