Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dnes začíná Hip Hop Kemp, láká na Method Mana a Lady Sov

Kultura

  12:26
PRAHA - Osmý ročník festivalu Hip Hop Kemp, který proběhne tento víkend od 20. do 22. srpna na letišti u Hradce Králové, nese podtitul „Most legendary hip hop world meeting“ a má letos opět ambici stát se svátkem všech fanoušků hip-hopu.

Method Man foto: Reprofoto

Hip Hop Kemp

Lístky jsou k dostání za 1100,- (VIP 2200,-) a na místě 1200,- (VIP 2200,-). Více informací o vstupenkách naleznete na www.hiphopkemp.cz/tickets.

Toho chce dosáhnou pomocí nabité hlavní stage, kde vystoupí člen legendárních Wu-Tang Clan Method Man, La Coka Nostra, Lady Sovereign, Termanology a dvě stě dalších vystupujících z celého světa včetně špičky česko-slovenské scény (Kontrafakt, Indy & Wich, Vladimir 518 a další).

Method Man je rapper/herec, kterému vyjde letos nové album Blackout 2 s parťákem Redmanem. La Coka Nostru můžete znát přes uskupení House of Pain a jejich píseň Jump Around. House of Pain, Ill Bill, Sline a Big Left jsou členy La Coky, jejíž show je energická a zničující. Jejich koncert je v Čechách debutem a skvělou příležitostí vidět tak kvalitní rappery stát pohromadě na jednom pódiu.

Dubstep, grime, r’n’b, dirty south
Kromě hlavní stage Hip Hop Kemp menší pódium, kde vystoupí přední čeští rappeři. Návštěvníci si mohou být jisti i šesti hangáry, které budou nepřetržitě hrát všechny styly spojené s urban kulturou - dubstep, grime, r’n’b, dirty south, reggae, dancehall… Příznivci hip hop battlů ocení freestyle, beatbox a DJ battly, které budou během festivalu probíhat a na něž se budou moci přihlásit "všichni, kteří na to mají".

Doprovodný program je rok od roku jiný a různorodý. Osmi set metrová graffiti stěna je rájem pro milovníky street artu, na breakdance stagi budou po celou dobu festivalu probíhat souboje o nejlepšího breakera, i volné exhibice, a streetballová hřiště poslouží každému, kdo se bude chtít do streetballu zapojit. Dále se o zábavu postarají vodní fotbal, rodeo, BMX exhibice, bungee-jumping, zorbová dráha a další.

Dvě desítky barů a široký výběr jídel je každoroční samozřejmostí festivalu, stejně jako sprchy s teplou vodou a velké množství záchodů. Letošní novinkou je VIP zóna, která je limitována 1500 místy a která nese následující výhody oproti normálnímu vstupu: bazény, samostatné odbavení bez front, přístup na speciální tribunu vedle hlavní stage.

Hip Hop Kemp Line-up

Method Man /USA/, La Coka Nostra (ILL Bill, kompletní House of Pain - Everlast aka Mr.White, Danny Boy, DJ Lethal, Big Left, Slaine) /USA/, Lady Sovereign /UK/, Termanology /USA/, Bishop Lamont + Black Milk /USA/, B.o.B. /USA/, Blu & Exile /USA/, Devin the Dude, Killa Kela + Bashy /UK/, Blak Twang /UK/, Fallacy /UK/, El Da Sensei + The Returners /USA, PL/, Torae /USA/, Reks & DJ DBefekt /USA/, DJ DBEFEKT & Soul Theory /USA/, Cymarshall Law /USA/, Reef The Lost Cauze /USA/, Sicknature + Snowgoons /DK, D/, John Robinson (Lil' Sci from Scienz Of Life) /USA/, U-N-I /USA/, Kontrafakt /SK/, Vladimir 518 + Hugo Toxxx & DJ Trafik /CZ/, Indy & Wich + LA4 /CZ/, Moja Reč /SK/, PIO Squad /CZ/, Vec /SK/, Opak + Nenapravitelné Decko & Groovin Heads band /SK/, Strapo & DJ Spinhandz /SK/

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!