Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Dneska odpoledne začíná 'česká Ibiza', tradiční taneční festival Mácháč

Kultura

  14:58
PRAHA - Letošní hlavní scéna festivalu Mácháč má ambice psát dějiny české taneční scény. Pořadatelé letos vsadili na obří podium, které je k vidění pouze na megakoncertech zahraničních hvězd. Na podobných scénách vystupuje např. Paul Oakenfold v rámci turné zpěvačky Madonny. Festival nabídne kromě hlavní otevřené scény i další zastřešené stage. Na festivalu se nově objeví Cool Zone, kde odehraje pětihodinový set DJ Tráva.

Paul Oakenfold foto: Reprofoto

Festivalovou novinkou pro návštěvníky bude možnost vyrazit na okružní jízdu motorovým člunem s kapitánem. Tato vyjížďka vám nabídne výhled na celou festivalovou pláž z hladiny jezera. Zážitek vás přijde na symbolických 50 Kč za osobu. Vyjížďky se budou konat do setmění.

Letos odstartuje "mejdan" už dnes oficiální warm up party v Blue baru – Bílý Kámen v Doksech, kde vystoupí DJs Revis, Pete Walk, Adam Cloud, Manio a David Bowles. Hlavní část festivalu však vypukne zítra odpoledne na pláži Klůček.

Na tradičním místě, v areálu kempu Bílý kámen, se tentokrát rozloží tři scény. Venkovní open air stage vznikne rozložením speciálního Coca Cola kamionu, zatímco dvě vnitřní scény budou v prostorách Disco a Blue baru Bílý Kámen. Hudební výběr bude mít na obou podiích pod taktovkou Studio 54. Bavit vás budou Dj Enrico, Tommy Rogers, Pete Walk, Adlet,Yan Dark, Richie, Electrohands, Béďa, Marshall, Vee Kay a další. Kompletní program je k vidění na http://www.partyinfo.cz/machac009/after.php.

Ferry Corsten vystoupí na hlavní scéně s úderem půlnoci a Paula Oakenfolda si můžete užít od dvou hodin ráno. Většina vystupujících zahraničních DJs podporuje charitativní projekt Dance4Life zaměřený na boj proti AIDS. Po vystoupení Ferryho Corstena se proto všichni Dance4Life djs sejdou na hlavním pódiu a představí zde novou oficiální hymnu projektu pro letošní rok.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!