Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Dokumentární Česká radost je k vidění zdarma na webu

Kultura

  11:30
PRAHA - Oceňovaný snímek Martina Marečka Pod sluncem tma a další čtyři dokumenty z projektu Česká radost jsou do 23. září ke zhlédnutí na internetu zdarma.

Pod sluncem tma, dokument Martina Marečka foto: Reprofoto

Pět českých dokumentárních filmů společně putovalo kiny v rámci projektu Česká radost v českých kinech. Nyní jsou od 17. do 23. září ke zhlédnutí zdarma na webovém portálu Doc Alliance Films - www.DAFilms.cz.

Česká radost

Projekt Česká radost v českých kinech vznikl z iniciativy distributora Verbascum Imago ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava, kde byly všechny dokumenty v premiéře uvedeny.

Návštěvníci portálu uvidí nejlepší dokument roku 2011 a na mnoha festivalech oceněný snímek režiséra Martina Marečka Pod sluncem tma o dvou českých rozvojových expertech v odlehlé části Zambie.

V nabídce jsou dále filmy EM a ON režiséra Vladimíra Michálka o písničkáři Xavieru Baumaxovi a severočeském básníkovi Em Rudenkovi, Rock života Jana Gogoly o frontmanovi kapely Katapult Oldovi Říhovi, Venku režisérky Veroniky Sobkové, časosběrný dokument o třech lidech opouštějících vězení, a Závod ke dnu Víta Janečka o otázkách práce a nezaměstnanosti.

Olda Říha, hrdina dokumentu Jana Gogoly ml. s názvem Rock života

„Po festivalovém uvedení a kinodistribuci je důležité, aby tato selekce filmů znamenitých českých dokumentaristů žila dál a byla zpřístupněna těm, kterým jejich lokální kino dokumenty neuvedlo. Náš portál filmy zpřístupní divákům na internetu a to nejen na území ČR, ale i za její hranice,“ říká Diana Tabakov z portálu Doc Alliance Films.

Filmy Pod sluncem tma a Závod ke dnu budou na webu www.DAFilms.cz také za poplatek ke stažení v AVI a DVD kvalitě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!