Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

FAGani na pražské zdi rozpohybují graffiti

Kultura

  15:00
PRAHA - Druhý ročník festivalu animovaného graffiti FAGani 2012 odstartoval v pražském mezinárodním centru současného umění MeetFactory.

Z minulého ročníku festivalu FAGani foto: Václava Parkánová

Přehlídka FAGani propojuje principy pouličního umění s pohyblivým obrazem a dává prostor jak zavedeným tvůrcům, tak odhodlaným amatérům.

Čelní zeď MeetFactory (neboli Galerie Zeď) se během srpna a září stává dějištěm proměnlivých uměleckých zápisníků, které po poskládání technikou „okénko po okénku“ dají vzniknout konečným animacím. Finální realizace zhodnotí odborná komise a diváci ve veřejném hlasování a vítěz bude oceněn na závěrečném večírku v posledním říjnovém týdnu.

FAGani

Festival animovaného graffiti,
MeetFactory,  Ke Sklárně 15, Praha 5
2. 8. – 25.10. 2012

„Průčelí továrny, které je vidět z několika silnic, vlaku a městské hromadné dopravy, se na více než měsíc promění v barevné pohyblivé běsnění,“ přibližuje atmosféru akce dramaturg Michal Škapa. Jak pořadatelé doufají, festival animovaného graffiti umožní realizaci projektů, které svou kvalitou potvrdí, že street art je svébytnou a přesvědčivě živou součástí naší kultury a že ne každý, kdo pomaluje zeď, musí být fakan. 

Autor: