Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Festival v Mělníku láká na sólisty i degustaci vína

Kultura

  16:47aktualizováno  19:11
Mělník bude od soboty žít Mezinárodním hudebním festivalem Jiřího Lobkowicze.

Hudební festival Jiřího Lobkowicze.

Čtvrtý Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze Festival organizuje pěvkyně Zdenka Belas, odehraje se především na zámku Mělník, kde v minulosti žilo 23 českých princezen a královen.

Jiří Lobkowicz se svou přítelkyní Zdenkou Belas na zámku Mělník

 

V sobotu proběhne zahajovací koncert Českého národního symfonického orchestru, který letos představí unikátní program "Slavnosti českého lidu", skládající se z oslavných skladeb nejznámějších českých autorů, jako je Nedbalovo "Vinobraní", Smetanův "Karneval" a Janáčkovy "Lašské tance".

Co se také odehtraje na Mělníku:

pondělí 5. září - opera "Čarostřelec" od Carla Marii von Webera, Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem. V hlavní roli se představí čínský zpěvák WeiLong Tao
úterý 6. září - "Netopýr" od Johanna Strausse ml., Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem
středa 7. září - Jaroslav Svěcený uvede barokní program "Slavné evropské housle" v doprovodu cembala
čtvrtek 8. září - Divadlo J.K. Tyla Plzeň uvede operu Giacoma Pucciniho "Turandot"

Závěrečný galakoncert, který se koná v sobotu 10. září, a celý letošní 4. Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze je věnován jedné z největších barytonových legend Tito Gobbimu.

Soutok Vltavy a Labe v Mělníku

O přestávkách budou otevřeny vyhlášené zámecké sklepy, kde mají diváci možnost degustovat vína knížete Lobkowicze. Otevřena je po celou dobu i zámecká cukrárna, enotéka a v okolních stáncích lze ochutnávat speciality ze zámecké restaurace. V ceně vstupenky je i noční prohlídka zámku.

Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze je festivalem charitativním a spolupracuje s domovy pro seniory a s ústavy pro tělesně handicapované.

Autor: