Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Festivalový víkend: srpen se láme v hippie stylu

Kultura

  12:15
PRAHA - Už zbývá jen několik málo přehlídek a festivalová sezóna 2012 bude u konce. Nabídka se zužuje, ale zrovna tenhle víkend nabízí dvě emblematické akce, které k prázdninám patří. Zamířit můžete do Hradce Králové nebo Trutnova.

Festival v Trutnově zahájila ekumenická bohoslužba foto: ČTK

Hip Hop Kemp (16. až 18. srpna, Hradec Králové)
S čistě hip-hopovým programem v Česku zkoušelo prorazit už několik festivalů, ale udržel se jen jeden a ten úplně první z nich. Díky tomu má Hip Hop Kemp takové postavení, o kterém se může ostatním pořadatelům jen zdát. I když neexistuje kvalitní konkurence, pořadatelé stále dbají na to, aby se line-up blýskal drahokamy. Z těch letošních vyčuhuje Mos Def, Dilated Peoples a senzace poslední doby - Madlib společně s Freddie Gibbsem.

Open Air Festival Trutnov (16. až 19. srpna, Trutnov)
To na trutnovský festival tak jasný názor nepanuje. Jedni jej zbožňují pro jeho "květinovou atmosféru", druzí zase tuhle image považují za pózu. Ať je to jakkoliv, na červené hlíně v trutnovském amfiteátru Na Bojišti vystoupí belgická legenda dEUS nebo John Cale, zakladatel kapely Velvet Underground.

Moravské hrady (17. až 18. srpna, Hradec nad Moravicí)
A východ země nabízí také jednu akci. I když jde o tuctovou putovní přehlídku, v překrásném prostředí zámku dostává i průměrný pop jiné dimenze. Přijedou Chinaski či David Koller, nejblíž to ale budou mít ostravští Buty s novou deskou.