Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Festivaly začínají v polovině ledna Lednovým undergroundem

Kultura

  17:11
PRAHA - S blížícím se koncem roku nastala doba intenzivních příprav dalšího ročníku kralupského festivalu Lednový underground - hudba napříč žánry, jehož 8. pokračování proběhne v Kralupech 15. a 16. ledna 2010.

Jan Budař Band foto: Reprofoto

Páteční večer 15. ledna se odehraje v komornějším prostředí divadelní klubovny DS Scéna v Kralupech nad Vltavou. V plánu jsou zde čtyři koncerty osobitých muzikantů: účast přislíbil písničkář Vladimír Václavek z Brna, originální kytarista a zpěvák Kititi z Konga a zpěvačka a hudební klaunka Terezie Palková.

Hlavní festivalový den proběhne v sobotu 16. ledna v KD Vltava už od tří hodin a fanoušci se můžou těšit na osm koncertů s výrazným mezinárodním rozměrem a různých žánrů od jazzu, přes klezmer, rock, šanson až po world music a ska.

Vystoupí Fast Food Orchestra, Jan Budař a Eliščin Band, jedna z nejlepších romských kapel ve střední Evropě Bengas, kubánský orchestr Santy Y Su Marabú, hudebně-divadelní formace Allstar Refjúdží Band, klezmerská Klec, uhrančivé duo DoMa Ensemble, Basta Fidel a další.

Doprovodným programem budou tradiční projekce hudebních filmů v kině Vltava. Výtěžek z festivalu bude využit na organizaci vzdělávacích aktivit na Dvořákově gymnáziu. Předprodej na obvyklých místech, tradiční studentské slevy, soutěž a další info na festivalových stránkách LU viz www.kralupy.cz/lu.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!