Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Filmové premiéry: na mobilu straší emoji a na venkově posedlá panenka

Kultura

  18:00
Druhý srpnový týden míří do kin tři filmy. Animovanou komedii o světě za displayem smartphonu doplní pokračování velmi úspěšného hororu a dokument o svérázném životě českých zemědělců a Andreji Babišovi.

Filmový recenzenti a zahraniční média nešetří kritikou filmu, který vypráví příběh o mobilních emotikonech. foto: Totalfilm.cz

Emoji ve filmu

Gene je smajlík na displayi mobilu. Má fo vínku dán jen jeden výraz - nezůčastněný a znuděný. S tím se ale mladý žluťásek spokojit nechce a rozhodne se stát normálním. Pomoc mu nabídnou jeho kamarádi Hi-5 a hackerka Jailbreak. Partu čeká zábavná cesta napříč aplikacemi, která má za úkol nalézt kousek programovacího kódu se schopností Genea „opravit“. Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá, a svět emoji začne záhy ohrožovat velké zlo a všechno ostatní musí jít stranou.

Annabelle 2: Zrození zla

Snímek je přímým pokračováním úspěšného prvního dílu.Výrobce panenek se se svou manželkou se musí serovnat se životním neštěstím. Zemřela jim totiž dcera za záhadných okolností. Několil let poté se rozhodnou do svého rozlehlého domu ubytovat řádovou sestru a jejich několik sirotčích svěřenkyň. Jenže posedlá panenka Annabelle nikdy nespí. Kdo jí padne za oběť příště?

Selský rozum (snímek má premiéru již 9. srpna)

Filmové premiéry: rytíř Roden nahání jediného syna, film se inspiroval Vrchlickým

Filmaři tři roky křižovali českým venkovem. Z podrobného monitorování života českých zemědělců a specifikace různých plodit přešla zákonitě pozornost na zemědělskou politiku andreje Babiše a její dopad. Snímek pracuje i se svědectvím novinářů Zuzany Vlasaté a Jakuba Patočky, kteří jsou autory knihy Žlutý baron. Jedním z hlavních protagonistů filmu je moravský sedlák Bohumír Rada, který spoluzasvětil Andreje Babiše do zemědělského podnikání a pak se jejich cesty zásadně rozešly.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!