Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Geniální klip: Tahají Ok Go lidi za nos? Posuďte sami

Kultura

  12:56
LOS ANGELES - Popová kapela Ok Go představila videoklip k písni This Too Shall Pass z alba Color of The Sky. Na internetovém serveru YouTube se objevil v pondělí a za tři dny ho vidělo dva a půl milionu uživatelů. Většina z nich nad ním ale nevěřícně kroutí hlavou. Vy věříte tomu, co vidíte?

Klip kapely Ok Go. foto: YouTube

Klip trvá bez sedmi sekund čtyři minuty a je natočený na jeden záběr kamery. Po celou dobu v něm přesně do rytmu písně jede obří domino. Vše spustí malé červené autíčko, dojde ale i na skutečné auto, vodu, cinkající lžičky, létající deštníky, papírové vlaštovky, míče, míčky, televize, ...

Hlavní roli v něm hraje čas, tvůrci obřího mechanismu mluví až o mikrosekundách. Na dominu pracovalo na šedesát lidí měsíc a půl. V potaz museli brát i sebemenší detaily. Zapomenout nesměli ani na prach, setřeli ho z každé malé kovové kuličky, aby nezpomalil její pohyb.

Záběry ze zákulisí


Video je natočené na jeden záběr. Než bylo ale vše dokonalé, muselo se domino spustit více než šedesátkrát. Většina zkažených pokusů se nedostala dál než k první půlminutě práce tohoto složitého mechanismu.

Stroj sestavil kolektiv losangeleských inženýrů ze Synn Labu, kteří se přímo zabývají šokujícími projekty tohoto typu. Kapela Ok Go je známá tím, že si na svých videích dává záležet.

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...