Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Hansard postavil The Frames do latě a veze je do Archy

Kultura

  15:00
PRAHA - Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadla Archa. Na turné vyráží Hansard s kompletní sestavou The Frames.

Glen Hansard na koncertě v pražské Lucerně v roce 2010 foto:  František Vlček, Lidové noviny

„Kluci z kapely odpočívali příliš dlouho, je na čase je znovu zapojit, ať se vyřádí,“ říká Hansard. Hudebník, k jehož popularitě v Česku přispěla zejména jeho spolupráce s Markétou Irglovou, představí v září v Arše své nové sólové album Rhythm & Repose vydané letos v červnu. To přitom natočil v loňském roce v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely.

Projekt Rhythm & Repose představuje Hansardovu bilanci událostí posledních let, jeho osobního i uměleckého života. „Hudebně se obrací spíše k americké hudební tradici, folkové mantinely jsou na několika místech překračovány až k hranici tradiční country, pojaté ovšem s Hansardovou nezaměnitelnou osobitostí,“ uvádí pořadatel pražského koncertu Marek Irgl.

S dechovou sekcí a smyčci

Bonusem pro pražské diváky bude podle pořadatelů přítomnost dechové sekce a možná i smyčcového kvarteta.

Pražský koncert bude teprve druhým v rámci tříměsíčního turné, během kterého Hansard vystoupí jak sólově s vlastní kapelou, tak i v úloze předskokana vystoupení Eddie Veddera, lídra skupiny Pearl Jam.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!