Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Havel měl krátké kalhoty, Klaus si z nás utahoval... opasek

Devadesátá léta dávno skončila, debata o nich by už ale měla konečně začít, říká Ondřej Horák, autor knihy s názvem Sametání pod koberec. Co si z devadesátých let ještě pamatujeme, co bychom chtěli raději zapomenout, a co je naopak třeba připomínat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Ritter

Od dokonalého pravicového rétora Bezděka, který je schopen radit i Klausovi a ostatním pánům a exsoudruhům z ODS jsem očekával , že vhodí do ringu proti Havlovi fundovanější argument než obskurní výrok obskurního Petra Cibulky. Nicméně jsem si chtěl parafrází toho výroku ověřit, nakolik by se tento výrok jevil jako fundovaný argument, kdyby se týkal pana Bezděka a přesvědčil jsem se, že se jemu samotnému takový výrok zdá málo fundovaný a věrohodný.

Další debata na toto téma není nutná, pan Bezděk se zdiskreditoval dostatečně.

0/0
27.12.2015 15:00

Kdybyste pane Ritter víc přemýšlel, možná byste dospěl k pochopení, že já dnes nikomu nic neradím, já jen popisuji politický program jistého hnutí, které datuje svůj vznik v dobách, kdy vy a vám podobní jste chodili po houbách, nebo v lepším případě kolaborovali s komunisty. A zdá se, že jsme od pravdy nebyli daleko. O Havlovi již není nutné nic dalšího uvádět, myslím, že toho má dost, až po stařéčkovo. A Petr Cibulka proti komunizmu vykonal po sametu víc práce , než ostatní noviny dohromady a než strany a hnutí ( a to včetně KANu ), tedy do jisté doby, než si koupil to nefunční kyvadlo. Cibulkovi za to patří uznání, on bojoval na té spravedlivé straně barikády až do doby zastínění jeho mysli siderickým kyvadlem. A co jste dělal vy , pane Ritter, když Cibulka 5 x seděl v kriminálech , aby se o českém občanu nepsalo jako o odpadu Rakousko Uherska, který ani nehne prstem proti komunizmu - jako vy pane Ritter. Tak se " pochlubte ", jak jste statečně vedl 3. odboj proti komunizmu " ?

0/0
27.12.2015 16:12

nebo si myslíte, že vy jste ten, kdož rozhoduje, kdy je debata nutná a kdy již ne ? Nebo vám jaksi " teče voda do bot "

0/0
27.12.2015 16:14

F. Rákos

Klaus utahoval opasek lidem kolem krku.

0/0
26.12.2015 16:43

J. Tobby

http://myslichvost.blogspot.cz/2010/11/zalovany-havel-rozhovor-s-petrem.html?m=1

0/0
26.12.2015 14:52

Krátké kalhoty ... pan Havel je měl schválně povytažené aby si je nezesr. al od toho bordelu a svinčíku co tady zbyl po bolševíkovi ...!!!

0/0
26.12.2015 13:18

Stačí napsat do titulku "Havel" a už se tady komunisti rojí. Oni on je pro ně symbolem zla, které je odstavilo od koryt.

.

Jinak podle toho, co tady autor píše, tak ta knížka bude spíš snůška blábolů a drbů z Parlamentních listů než nějaká seriozní sonda toho co se dělo v 90. letech a co jim předcházelo. Takové to babišovské "posledních 25 let všichni kradli a žvanili a jen já jsem makal a vybudoval si 40 miliardové impérium"

0/0
26.12.2015 12:45

Havel byl falešný pokrytec. Sice lidská práva hájil, ale jenom tehdy, pokud to vyhovovalo USákům. Jinak zásadně nikdy. Proti Saúdské Arábii například neřekl ani slovo. A ty jeho výzvy směrem k USákům, aby vraždili Srby, to už byla vyslovená nechutnost.

0/0
26.12.2015 11:32

P. Ritter

Neblábolte, Řího. Děláte,l jako by bylo povinností českého prezidenta kritizovat cizí země, například Saúdskou Arábii.

Jsem nucen vám připomenout a zdůraznit, že proti Saúdské Arábii neřekl nikdy ani slovo žádný prezident Českosloenska i Česka, Klause a Zemana nevyjímaje.

Váš pomatený blábol, že Havel vyzýval jakési "USáky", aby "vraždili Srby" je další ukázkou vaší duševní indispozice a nepředpokládám, že byste ho dokázal vysvětlit a hlavně dokázat. Uvidíme, jestli se k tomu odvážíte.

0/0
26.12.2015 13:15

M. Komárek

Řího, ty musíš být takový id*ot, že by snad i stálo za to poznat tě osobně, protože to musí být nezapomenutelný zážitek.

0/0
26.12.2015 13:36

To je snad jediné, kde se Havel postavil na tu správnou stranu barikády. ( bylo nutné zničit těžkou vojenskou techniku, kterou Srbové zabíjeli prakticky civilní lidi )

0/0
27.12.2015 11:12

L. Andres

Krátké kalhoty= symbol Kadosh= 33. stupeň hierarchie v zednářské lóži skotského ritu... Jediná to erudice V.H. pro politickou kariéru toho polovzdělance a nedouka! Punktum na věky.

0/0
26.12.2015 9:37

J. Sova

Že by měl zednář katolický pohřeb?

0/0
26.12.2015 11:40

Š. Apolen

Kdyby byl Václav Havel zednářem, neměl bych mu to za zlé, protože zednáři od svého vzniku se snažili prosadit vládu rozumu, vzdělanosti a rovnosti všech lidí. Vždy dávali přednost rozumu před mocí, víry před dogmaty a rovnosti před bohem. Proto tolik vadili církvi, že o nich začala rozšiřovat fámy, protože zničit je nemohla, neboť dodržovali konspiraci.

0/0
27.12.2015 0:59

P. Ritter

Svobodní zednáři pokud vím církvím různých denominací nijak zvlášť nevadili a nevadí, mezi svobodné zednáře patřili i kněží (dokonce i papež Pius IX), panovníci (třeba britský král George IV) a mnoho politiků a vědců (z českých třeba Edvard Beneš, Jan Masaryk, Jan Neruda, Zdeněk Štěpánek, František Palacký atd atd.). Mimochodem naprostá většina "otců zakladatelů" USA patřila ke svobodným zednářům - byli to vzdělanci, inspirovaní názory francouzských osvícenců (neboli "iluminátů") o svobodě a rovnosti.

Svobodní zednáři nejsou církevní organizací, jejich organizace vznikla v době osvícenské a přejala a šíří osvícenské názory.

Fámy o svobodných zednářích nešíří církve, ale blbci, kteří o svobodných zednářích nic nevědí a představují si svobodné zednáře jako nějakou satanistickou sektu, která chce ovládnout svět.

0/0
27.12.2015 1:21

P. Ritter

Blábolíte nesmysly, nevzdělanče a habakuku Andresi, ale to je u vás komoušů nechvalným zvykem.

Skotové nikdy nenosili kalhoty, ale vždycky skotskou sukni zvanou KILT. Dodnes ji při slavnostních příležitostech po na královském zámku Balmoral ve Skotsku nosí například princ Filip, manžel britské královny Alžběty II

0/0
26.12.2015 13:09

I ty krátké kalhoty jsou jednou z mnoha záležitostí kde neznáme pravdu - ušité krátké - zdůraznění příslušnosti k zednářům - byly to Medkovy, protože vlastní byly ušpiněné - nejméně pravděpodobná se zdá ta oficielní verse o jejich povytažení panem Havlem.

Je zajímavé, že svědectví o té době píše člověk, který byl v roce 1989 ještě dítětem.

0/0
26.12.2015 8:45

Je vidět, že jste si z textu vypíchl, co je nebližší vaší ideologií, což je nenávist k V. Havlovi.

Když se divíte, že svědectví píše někdo, kdo byl počátkem devadesátých let dítětem, tak proč jste to nestvořil sám, když se vám nezdá, že pan Horák to nenapsal pravdivě. Takových dnes chytrých jako rádio je spousta, kteří umí konspirovat se vším, nejen s krátkými kalhotami V. Havla jako vy.

0/0
26.12.2015 9:11

Ježíšek na Vás nebyl hodný, že jste tak mrzutý ? Navázal jsem na část věty z nadpisu a nic nenávistného vůči V.H. jsem nenapsal. Že měl rád alkohol je všeobecně známo, na zednářství nevidím nic špatného a o zvyku povytahovat si kalhoty mluvil on sám.

Co napsal pan Horák nehodnotím, protože jsem to nečetl a číst nebudu - a uvedl jsem i důvod.

0/0
26.12.2015 9:22

A to víte tak jistě, že Havel holdoval alkoholu od koho? Horákovi, co napsal, nevěříte, ale tomuhle ano? Možná vás podceňuji a jezdil jste k Havlovým na Hrádeček, kde se jistě jen nealko nekonzumovalo, ale co si každý dělá v soukromí je jen jeho věc, což platí i o Havlovi. Horší je, když se objeví opilý před veřejností současný nejvyšší ústavní činitel, což se Havlovi nikdy nestalo.

0/0
26.12.2015 9:28

P. Ritter

Prunere, před časem jsem se mylně domníval, že máte alespoň jistou zbytkovou inteligenci a určitý, i když ne příliš velký rozhled,

Omlouvám se, že jsem jsem ve vás zmýlil, Jste opravdu jenom zapšklý nenávistný exkomouš, který truchlí nad ztrátou kariéry, který by vám vaše KSČ zajistila, ale Havel vás o ni připravil.

Blábolíte o Havlovi naprosté nesmysly a lži jako každý reliktní komunista a teď jste přidal další nesmysl o tom, že byl svobodný zednář. Mrzí mně, že jsem ve vás toho blba nepoznal hned.

0/0
26.12.2015 13:26

Jednu věc nemůžete popřít že Havel byl komunista což sám přiznal a Havla zvolily 30. 12. 1989 za prezidenta komunisté a členové Národní Fronty. Už se těším na Vaši reakci především tykání a hovado nejhrubšího zrna budu pro Vás.

0/0
26.12.2015 10:48

Myslím, že se odpovědi nedočkáte. Ono je totiž nutné, aby si každý napřed ujasnil to staré české rčení, co jsem, ryba , nebo rak. Pak si i odpovím na otázku, co je horší, být kovaným komunistou, nebo zrádcem hrdinů národa ? O Havlovi mám jen tuto informaci ( přeposílám ) :

Byl Václav Havel členem KSČ? Existuje o tom svědectví

Autor: odjinud | Publikováno: 9.1.2012 | Rubrika: Politika

Nepřišel jsem na to sám, to zase ne. Ale dočetl jsem se to na některých blozích a serverech. Že byl Václav Havel členem KSČ. Psal to prý jeden z emigrantů. No jo, to jsou zase ty emigranti, kterým hrabe a na vše český nadávaj a Havla nemaj rádi. Ale ono houbec. Tenhle emigrant, co tohle napsal, nebyl nikdo menší než Zdeněk Mlynář (do roku 1945 Zdeněk Müller - neplést s autorem Krtečka). Uf. To je síla.

0/0
26.12.2015 12:37

P. Ritter

Vám už musí opravdu pořádně hrabat, když si vymýšlíte takové nesmyslné lži. Měl byste urychleně zajít k psychiatrovi, protože zřejmě už přestáváte rozlišovat realitu od svých fantasmagorií.

0/0
26.12.2015 13:20

P. Ritter

Lachmane, jestliže píšete nesmysly typu "Havel byl komunista což sám přiznal", pravopis znáte asi jako notorický repetent z jazyka českého ("komunisté ...zvolily") atd, tak vás nikdo nebude brát vážně, protože jste evidentně duševně nemocný.

0/0
26.12.2015 22:50

T. Czernin 251

Osobně považuji za největší tragédii to, že se po '89 vyvalila nahoru ultrabolševická osmašedesátnická špína, která zavalila politickou scénu a dodnes sviní veřejný prostor...

0/0
26.12.2015 8:23

Taky jsem byl u vytržení, když v listopadu 89 vítalo na Letenské pláni milion lidí zarytého komunistu Dubčeka skandováním "ať žije Dubček". Tato podpora "mas" byla signálem pro ty soudruhy osmašedesátníky, že se zase bude hledat nějaká třetí cesta, jak reformovat socialismus i snimi, bývalými soudruhy v čele. Dubček i jiní(tzv. Obroda, Mlynář, Jičínský, Rychetský, Uhl atp.), které v normalizaci jejich spolusoudruzi ze strany vyobcovali a oni skončili v disentu, že se jim to tentokrát podaří, ale když se podařilo v OF prosadit názor, že socialismus, pod vedením komunistů, je v jakékoliv formě nereformovatelný, tak to Dubček obrečel a konečně pochopil, že se tzv. socialismus s lidskou tváří opakovat nebude.

0/0
26.12.2015 9:22

V poválečném Německu byla do správy země také zapojena spousta lidí předchozího režimu a to i v armádě, policii a justici. Spíše vidím chybu, že se v maximální míře nepřevzaly fungující zákony třeba z Německa či Rakouska, vymýšlely se vlastní. To umožnilo hrát s cinknutými kartami.

0/0
26.12.2015 9:26

Hlavně nemělo zaznít to: "nejsme jako oni", pak by nikdy beztrestně nemohl vyváznout zmiňovaný Vaš a mnoho jiných, kteří měli na rukou krev. Zvolila se cesta postupného předávání moci a proto byl i v čele první polistopadové vlády "spolupracující obviněný" Čalfa a i další soudruzi. Republika byla prolezlá konfidenty, takže šlo jen těžko najít někoho necinknutého a proto se objevovali takoví jako byl třeba ministr vnitra Sacher, který dovolil skartovat mnoho svazků StB a byl odejit až se zjistilo, že byl spolupracovníkem StB. Bylo jich ale mnohem více, ale pokud chtěla zůstat "revoluce" sametová, jinak to asi nešlo, než čas s komunisty spolupracovat. To je můj zpětný pohled, i když netvrdím, že ten samet byl to správné ořechové.

0/0
26.12.2015 9:38

M.Halasek

Pane Prokeši, jeden z nejlepších příspěvků, co jsem četl o Vánocích, bravo!

0/0
26.12.2015 10:04