Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hitová hudba? Stačí ústa a mikrofon, dokazují Bauchklang

Kultura

  12:32
"Doprčic, jak to dělají?" To je ta nejslabší reakce, která člověka napadne při živém vystoupení rakouského vokálního projektu Bauchklang. K hudbě doširoka rozkročené mezi řadou tanečních stylů jim stačí jen mikrofony, vycvičené bránice a ústa. Beatbox ve své dokonalosti představí v pátek v pražské Akropoli a v sobotu na brněnské Flédě.

Bauchklang foto: Per Tramer

Rakouská partička, kterou aktuálně tvoří pět chlápků, má na svém kontě už tři povedené desky. Ovšem ten nejsilnější rozměr dostává jejich hudba na pódiu. Až tam si totiž posluchač reálně uvědomí, že všechny efekty, které zná z alba a vypadají jako produkt počítače nebo kytary či bicích, vznikají jen v ústech hudebníků.

Líbivý techhouse, hrubý dub nebo třeba rozskákaný drum´n´bass. To všechno okořeněné o jednoduché texty přesně zapadající do zběsilých beatových osnov. I proto Bauchklang způsobují mezi lidmi pod pódiem nefalšovanou radost z hudby v její nejsyrovější podobě.

Jednoduše dokazují, že aby člověk vytvořil progresivní a čerstvou hudbu, nemusí se obklopovat drahými technickými doplňky. A beatboxeři Bauchklang ještě ke svému "živočišnému" soundu přidávají io hitovost, které rozumí lidé po celém světě.

Kapela je nyní v Česku na miniturné. Ve středu zahráli v Budějovicích, v pátek vystoupí v pražském Paláci Akropolis a návštěvu zakončí v sobotu na brněnské Flédě.

Autor: