Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Slovensko-cest

Horkýže slíže jsou další kapelou, která rozdává desku zadarmo

Kapela Horkýže Slíže na tiskové konferenci (2009) foto: ČTK

PRAHA - Nitranská skupina Horkýže slíže, která patří k nejpopulárnějším slovenským souborům v České republice, nabídne, stejně jako před nimi např. Vypsaná fixa nebo Wohnout, své nové album s názvem 54 dole hlavou za cenu, jakou si určí sami fanoušci.
  17:20

"Možnost stažení celého alba nebo jednotlivých písniček nabízíme jako první kapela na Slovensku, věříme, že po nás přijdou další," řekl lídr skupiny Peter "Kuko" Hrivňák. Do počítače či mobilního telefonu bude ke stažení od 1. října. V klasické podobě bude nahrávka v prodeji od 21. října.

Název novinky Horkýže slíže 54 dole hlavou je odvozen od unikátní milostné polohy, k jejímuž objevení hudebníky inspirovala starověká indická kniha lásky Kámasútra. Rovněž název pilotního singlu Gándí Máhatmá odkazuje na Indii. "Všechny skladby na naší deváté desce jsou v duchu Kámasútry, každý text je trochu o sexu, a to více než byly texty na předchozích albech," sdělil Hrivňák.

Horkýže slíže mají v říjnu naplánované turné po České republice. Jako první uslyší jejich nové písně 6. října v ostravském klubu Garage, závěr tour připadl na 21. října na pražskou Incheba Arénu. Tam skupina pokřtí své album, jehož kmotrem bude Pavol Habera, který na albu 54 dole hlavou hostuje ve skladbě Superstár CS. "Byl jsem překvapen, že souhlasil se spoluprací. Je to tvrďák," podotkl Hrivňák.

Letos slaví Horkýže slíže 17 let své existence. V současné sestavě Kuko, Mario Sabotér, Dr. Štefánik a Jean Claud Vandel hrají od roku 2002. Jejich produkce se liší od většiny slovenských skupin typu No Name, Elán či Peha, které získaly popularitu kytarovým popem. Punk rock s humornými texty v podání rozjuchané čtveřice nezní z rádií, ale slaví úspěch na rockových festivalech.

Autor: