Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Hřebejk točí novou detektivku. Vraždit se bude tentokrát v Plzni

Kultura

  6:00
Po minisérii Případ pro exorcistu se režisér Jan Hřebejk opět vrací mezi tým vyšetřovatelů. Vyměnil Olomouc za Plzeň a pro Českou televizi začal na západě Čech natáčet seriál Místo zločinu Plzeň s Martinem Stránským, Janem Zadražilem a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Autorem námětu a scénáře je Martin Bezouška.

Z natáčení seriálu Místo zločinu Plzeň: Jan Hřebejk a Jitka Čvančarová. foto: Česká televize

„Místo zločinu Plzeň má ambici stát se seriálem krimi příběhů, které jsou sjednoceny prostředím, tedy městy i krajem, kde se odehrávají,“ říká kreativní producent České televize Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vzniká. „Jedním z nejdůležitějších faktorů je pro nás česká detektivní tradice, pro níž je typická drobnokresba charakterů a specifický druh humoru,“ dodává Štern.

„V seriálu pracujeme převážně s obyčejnými lidskými příběhy, přičemž nechceme řešit spiknutí politiky a organizovaného zločinu bez konkrétních konců,“ říká producent Martin Froyda a dodává: „Osobní linky našich hlavních hrdinů se prolínají celým seriálem. Důležitým motivem je pro nás také přiblížení atmosféry dané lokality. V případě Plzně tak necháme diváka nahlédnout do zajímavých lokalit města, ale i celého kraje.“

Kohoutová, Polívka, Kodetová i Čvančarová

Kromě Martina Stránského, Jana Zadražila a Lukáše Vaculíka se v seriálu objeví v rolích vyšetřovatelů Vladimír Kratina, Berenika Kohoutová a Vladimír Polívka. Role soudní lékařky se pak zhostila Bára Kodetová, kromě ní se pak v seriálu objeví i Jitka Čvančarová. Tým vyšetřovatelů bude v jednotlivých epizodách pátrat po sériovém vrahovi, zmizelých studentkách či vrahu zámožného podnikatele. Seriál by měl být dotočen v květnu letošního roku.

Místo zločinu Plzeň: Jitka Čvančarová a Martin Stránský
Místo zločinu Plzeň: Lukáš Vaculík v jedné z hlavních rolí.

„Vyšetřovatel Viktor Knap je něco jako medvěd. Takový ten balvan, který se může zdát možná i trošku neotesaný, ale o to více je pak rovnější, čímž mám na mysli to, že nechodí kolem horké kaše, ale umí věci říkat narovinu,“ říká o své postavě představitel hlavní role Martin Stránský a jako Plzeňák se smíchem dodává: „Natáčecích dnů v Plzni je na můj vkus trochu málo, klidně by jich mohlo být víc.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!