Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hudba ze Hry o trůny i jediný koncert Lucie. Festival Soundtrack má mnoho lákadel

Kultura

  14:00
První ročník čtyřdenního Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady startuje již tento čtvrtek jediným letošním koncertem skupiny Lucie. Festival potrvá od 24. – 27. 8. 2017.

Kapela Lucie odehraje na festivalu SOUNDTRACK svůj jediný letošní koncert. foto: SOUNDTRACK Poděbrady

Festival přímo navazuje na loňský festivalový „trailer“, který navštívilo přes 15.000 návštěvníků. Ten svou koncepcí cílí na návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po dospělé publikum. Vedle exkluzivních koncertů, na které je třeba zakoupit vstupenku, je pro návštěvníky připravený také bohatý bezplatný program, který vytvoří ten pravý festivalový zážitek a oživí celé lázeňské město.

Kultovní kapela Lucie, která vystoupí ve čtvrtek 24. 8. ve 21 hod. na poděbradském Stadionu FK Bohemia, zahraje na jediném letošním vystoupení speciální set, v rámci kterého zazní nejznámější skladby, ke kterým vznikly videoklipy, jako např. Černí andělé, Daniela, Sen nebo Medvídek. Nebude chybět ani slavná Amerika, která se stala ústřední melodií stejnojmenného filmu režiséra Vladimíra Michálka. V rámci tohoto exkluzivního koncertu předá Michal Pavlíček spolu s ak. sochařem Stefanem Milkovem festivalové ocenění Radimu Hladíkovi in memoriam, které za něj převezme jeho syn, Radim Hladím jr.

Zámek se světly ladí do festivalových barev.
Hudebník Jan P. Muchow.

Odpoledne druhého festivalového dne bude patřit především rodinám s dětmi. Na hlavním, zámeckém festivalovém pódiu vystoupí v 16:00 hod. se svou doprovodnou skupinou Jaroslav Uhlíř, autor hudby k filmům Ať žijí duchové, Vrchní prchni, Trhák, Tři veteráni a mnoha dalším. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let zhudebnil Jaroslav Uhlíř na texty Zdeňka Svěráka - Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru, Není nutno a mnoho dalších.

Fanoušci festivalu Trutnoff se letos přece jen sešli a kulaté výročí oslavili

Páteční program vyvrcholí ve 21.00 hod. světovou premiérou audiovizuálního koncertního provedení filmové hudby úspěšného českého skladatele a držitele několika Českých lvů Jana P. Muchowa. Pod názvem J. P. Muchow & The Antagonists vystoupí spolu s Komorní filharmonií Pardubice v překvapivém spojení spolu s osobnostmi české hudební scény - Václavem Havelkou, Emou Brabcovou. Markem Doubravou, Markem Fričem, Šárkou Petříkovou a Marií Dorazilovou.

Sobotní festivalové odpoledne bude svátkem hlavně pro fanoušky nejoblíbenější české pohádky, štědrovečerní klasiky Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Ve světové premiéře zazní od 16:00 hod. na hlavním zámeckém pódiu v živém provedení a za doprovodu symfonického orchestru nezapomenutelná hudba Karla Svobody, která doprovodí velkoplošnou projekci této pohádkové klasiky.

Z USA přiletí do Poděbrad Svobodova dcera Jana Wallace Svobodová, která převezme festivalové ocenění a také představí festivalovým divákům své fotografie.

Vrcholem festivalového programu bude bezesporu sobotní koncert legendárního, Oscarem ověnčeného italského komponisty Nicoly Piovaniho, který za doprovodu Filharmonie Hradec Králové vystoupí poprvé v České republice s výběrem hudby ze svých nejúspěšnějších filmů. Koncertní provedení hudby z filmů Federica Felliniho nebo Roberta Benigniho startuje ve 21.00 hod.

Italský skladatel a držitel Oscara Nicola Piovani.

Sobotní noc bude patřit hudbě ze seriálů, které do Česka přináší společnost HBO. V provedení Prague Symphonic Ensemble zazní na zámeckém pódiu ve 23:30 hudba ze seriálů Hra o trůny, True Blood, Sex ve městě, True Detective, Twin Peaks, Sedmilhářky, Až po uši a další.

Autor: