Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Hudební kříženci Il Divo vystoupí v Praze

Kultura

  17:00
PRAHA - Hudební popové kvarteto Il Divo, které dobývá britské hitparády, přijede 13. září do Prahy.

Skupina Il Divo foto: ildivo.com - Rudy De Doncker

Kvarteto Il Divo je dílem hudebního manažera Simona Cowella, který pátral po celém světě po mladých operních zpěvácích obdařených nejen kvalitním hlasem, ale i přitažlivým zevnějškem. V roce 2003 dal dohromady čtveřici, kterou tvoří španělský barytonista Carlos Marín, americký tenorista David Miller, švýcarský tenorista Urs Bühler a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard. O rok později vydalo nové uskupení album, s nímž okamžitě bodovalo ve 13 zemích světa.

Skupina se proslavila díky pop-operním úpravám hitů Franka Sinatry, Barbry Streisandové nebo Chrise Isaka. Českému publiku se představí v rámci celosvětového turné poprvé.

Hymna pro mistrovství světa

V roce 2006 uspořádali muzikanti z Il Divo turné s Barbrou Streisandovou. S americkou zpěvačkou a herečkou Toni Braxton nazpívali ve stejném roce hymnu pro mistrovství světa ve fotbale.

V roce 2008 obsadili první příčky hitparád s deskou The Promise. Zatím poslední nahrávkou je Wicked Game, které je věnováno i aktuální světové turné.

Il Divo za osm let své existence prodali 26 miliónů alb a získali 150 zlatých a platinových desek ve 33 zemích světa.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...