Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Hudebníci 'na indexu' ukončí projekt Totalita do 21. století nepatří

Kultura

  11:09
PRAHA - Koncertem proti totalitě ukončí několikaměsíční projekt Prahy 7 Totalita do 21.století nepatří. Ten měl nejen připomenout události z roku 1989, ale i poukázat na čím dál častější projevy rasové nesnášenlivosti a extremismu.

Tony Ducháček a Garage foto: archiv KC VltavskáReprofoto

V jeho rámci se uskutečnilo několik přednášek pro žáky základních a středních škol, konala se módní přehlídka kolekce z let 1960 - 1989 a v KC Vltavská stále ještě probíhá výstava dětské tvorby na téma Totalita.

Na koncertě, který se uskuteční v KC Vltavská jen pár dnů před oslavami dvacet let výročí Sametové revoluce, 13. listopadu, vystoupí Vladímír Mišík a ETC, Tony Ducháček a Garage, Vlasta Třešňák, skupiny Našrot , Michael's Uncle a Už jsme doma (F.P.B.). Celým večer provede hudební publicista Petr Korál. V pauze během koncertu se bude promítat krátký dokument o undergroundové kultuře za totality.

Tzv. na indexu
Starosta Prahy 7 Marek Ječmének k projektu řekl: "Principem projektu Totalita do 21. století nepatří je předávat mladé generaci co nejvíce informací o aktuálních celospolečenských problémech, jako jsou extremismus, xenofobie či rasismus. V této souvislosti chceme upozornit také na negativní zkušenosti z různých etap nedávné historie českého národa."

"A protože velice vhodný prostředek k předání informací mladým lidem představuje hudba, rozhodli jsme se jako vyvrcholení celého projektu uspořádat rockový koncert, na němž vystoupí interpreti, kteří se buď angažovali v boji proti totalitě nebo byli za minulého režimu tzv. na indexu," dodal Ječmének.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!