Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak se přiblížit Ianu Curtisovi

Kultura

  16:37
V pražském klubu La Fabrika se 22. dubna odehraje originální, filmově-hudební večer. Dokument Joy Division a kapela Closer to Curtis vzdá poctu jednomu z největších hudebních kultů všech dob.

Ian Curtis na koncertě Joy Division foto: Reprofoto

Projekt Closer to Curtis představuje jedinečnou kombinaci filmového a hudebního zážitku; v Praze se pocta britské kapele Joy Division a jejímu zesnulému frontmanovi Ianu Curtisovi uskuteční ve středu 22. dubna v prostorách klubu La Fabrika v Praze 7. Atmosféru večera nasměruje o půl osmé dokumentární film s názvem Joy Division britského režiséra Granta Geeho z roku 2006. Gee natočil mj. slavný, na cenu Grammy nominovaný dokument o britské skupině Radiohead s názvem Meeting People is Easy, spolupracoval také s U2 na jejich projektech Zoo TV a Zoo Radio.

Trailer dokumentu Joy Division:

Pronikavý dokumentární film Joy Division vznikl po uznávaném životopisném snímku Control Antona Corbijna, který nahlíží do posledních měsíců života Iana Curtise, epilepsií a depresemi trpícího frontmana Joy Division. Dokument pak představuje definitivní biografii legendární postpunkové kapely od jejího založení v Manchesteru v roce 1976, přes vydání obou řadových desek Unknown Pleasures a Closer, až po počátek skupiny New Order, kterou založili zbylí členové po Curtisově sebevraždě v roce 1980. Zároveň představuje řadu nikdy předtím neviděných koncertních záběrů s bezprecedentní účastí tří pozůstalých členů, Petera Hooka, Stephena Morrise a Bernarda Sumnera.

Joy Division: Atmosphere

Po filmovém zážitku následuje koncert holandské kapely Closer to Curtis, která je podle odborníků nejlepší hudební poctou Joy Division, jaká existuje. Mezi jejich největší fanoušky patří např. i Anton Corbijn, který je pozval na svou vernisáž do Budapešti. I jemu vděčí celý projekt za jejich návštěvu. Večer ale hudebním vystoupením neskončí, po koncertě se uskuteční afterparty, jíž hostem bude Jana Kománková.

Closer to Curtis: myspace.com/closertocurtis

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!