Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koncert Pavla Šporcla na pražském letišti má albovou podobu

Kultura

  7:00
PRAHA - Netradiční vystoupení virtuozního houslisty vychází na cédéčku i DVD.

Pavel Šporcl foto: MAFRA - Lenka Hatašová

Unikátní koncert Pavla Šporcla a skupiny Šporcelán z pražského letiště Václava Havla, jehož záznam pořídila 4. prosince loňského roku Česká televize, vychází na dvoudiskovém DVD a CD i jako samostatné CD.

To obsahuje navíc dva bonusy, které se do televizního záznamu nedostaly: kompozici Halliuve, kterou Šporcl napsal společně s Ondřejem Soukupem, a hit Annie Lennoxové No More I Love You´s v podání Terezy Černochové.

Na své předloňské crossoverové album Sporcelain houslista navázal jeho koncertním provedením, které představil na loňském turné. Se skupinou Šporcelán nabídl divákům kvadrofonní zvukovou a světelnou show, během níž zazněly kompozice Ondřeje Brouska, Ennia Morriconeho, Karla Jenkinse, Jacquese Brela, Romana Holého či jeho vlastní.

Platinový pirát

Se třemi písněmi vystoupila jako host zpěvačka Tereza Černochová - Pavel Šporcl si s ní zazpíval popovou skladbu Dotýkat se hvězd.

Nekonvenční umělec odehrál koncert v tradičním "pirátském" šátku a s elektrickým nástrojem Violectra, který si před časem dovezl z Londýna a který speciálně pro něj postavil významný birminghamský mistr houslař Dave Bruce.

Album Sporcelain Live on Air pokřtí intepret na koncertě v pražském Divadle Hybernia 29. května. Během večera převezme i platinovou desku za 6000 prodaných kusů CD Sporcelain.

Autor:

Pronájem bytu 2+1 Louny
Pronájem bytu 2+1 Louny

Slovenského národního povstání, Louny
11 500 Kč/měsíc