Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Koncertu Suzanne Vega a Čechomoru přihlížel i Václav Havel

Kultura

  22:12
Americká folkrocková zpěvačka Suzanne Vega vystoupila dnes společně s kapelou Čechomor v pražských Žlutých lázních. Přišel se podívat i Václav Havel.

Suzanne Vega + Čechomor + Václav Havel ve Žlutých lázních (Praha) foto: ČTK/Doležal MichalČTK

Koncert byl další zastávkou na jejich turné Kooperativa Tour 2009, které zahájili v úterý v přírodním amfiteátru v Lokti. Zítra se představí na nádvoří zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Písničkářka, která na letní turné vyrazila společně se svými hudebními kolegy Gerrym Leonardem a Michaelem Viscegliou, zazpívá podle pořadatelů své největší hity. Zpěvačka dosud nikdy nevystupovala společně s jinou skupinou ze střední Evropy. Jako předkapela se na všech koncertech představí skupina Bílá nemoc.

Suzanne Vega + Čechomor + Václav Havel ve Žlutých lázních (Praha)

Vega vystupuje v Česku už podesáté. Poprvé zpívala v květnu 1993 v pražské Lucerně, naposledy loni v pražském Kongresovém centru. Společné vystoupení Čechomoru a Vegy má také charitativní podtext. Výtěžek z prodeje propagačních materiálů podpoří sdružení Pomocné tlapky, které vychovává a cvičí psy pro tělesně postižené. Své letošní turné Čechomor zahájil 4. května v Příbrami a zakončí ho 6. září koncertem v Holešově.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!