Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Láska je nebeská i po čtrnácti letech. Osudy oblíbených postav nabídlo pokračování

Kultura

  6:00
Láska nebeská (2003, Love Actually) je britská vánoční komedie, která se stala nedílnou součástí svátečních televizních programů. Po čtrnácti letech se dočkal krátkého televizního druhého dílu. Ten poodhaloval osudy divácky oblíbených postav po čtrnácti letech. Jaká postava z Lásky nebeské je vaše nejoblíbenější? Hlasujte v anketě. Lásku nebeskou uvede TV Nova 21. prosince ve 20:20.

Láska nebeská foto: Bontonfilm

Film Richarda Curtise Láska nebeská (Love Actually) se stal kultovní vánoční romantikou. V půlce letošního února režisér oznámik, že se snímek konečně dočká pokračování, i když ve zkrácené verzi psané přímo pro televizní vysílání. Již v prosinci 2015 přiblížila současné osudy postav z filmu Emma Freudová, editorka scénáře a manželka režiséra Curtise, pro televizi MTV.

Někteří se osudové lásky dočkali, jiní si stále stavějí vzdušné zámky. Během deseti minut trvání druhého dílu diváci znovu viděli Kieru Knightleyovou, Colina Firtha, Hugha Granta nebo třeba Liama Neesona. Kdo ale dopadl jak? Pokud chcete, aby pro vás konečné osudy hrdinů zůstaly tajemstvím, dalších několik odstavců přeskočte.

Alan Rickman s Emmou Thompson ve filmu Láska nebeská (2003).
Snímek Láska nebeská (2003).

Čtrnáct let uběhlo...
Juliet (Keira Knightleyová) žije spokojený život se svým manželem Peterem (Chiwetel Eijofor). Na dveře jí zaklepe Mark (Andrew Lincoln), který ji před čtrnácti lety na stejném místě vyznal lásku na kartách. I on žije spokojeným životem se svou manželkou Kate Mossovou (hraje ji sama Kate Mossová), o které se v původním filmu ve srandě zmínil, že si ji chce vzít.

David (Hugh Grant) byl znovu zvolen jako premiér Británie. Ačkoliv pro něj Natalie (Martine McCrutcheonová) již nepracuje, stále svému milému ráda uvaří čaj.

Billy Mack (Bill Nighy) se postará o veřejný skandál, když prohlásí, že kašle na charitu a nemocné děti ho nezajímají. Záhy ale prozradí, že je zatrpklý také proto, že jeho manažer Joe před několika lety zemřel na srdeční mrtvici.

Jamie (Colin Firth) a Aurélia (Lúcia Monizová) by snad nemohli být šťastnější. Chyceni ve vzpomínkách na začátky svého vztahu Aurélia svému manželi oznámí, že čeká jeho již čtvrté dítě.

Daniela (Liam Neeson) navštíví jeho syn Sam (Thomas Sangster), kterému je v roce 2017 už 26 let. Zároveň s ním ale přijde i Olivia, Samova dětská láska z prvního filmu, a požádá Daniela o svolení ke sňatku s jeho synem.

Zemřel Alan Rickman, hvězda filmů Láska nebeská či Harry Potter. Bylo mu 69 let

Kompletně vypuštěný je osud Harryho (Alan Rickman) a Karen (Emma Thompsonová), pro které měla Freudová scénář napsaný. Herec Alan Rickman, který hrál nevěrného manžela utrápené ženy, zemřel v lednu 2016.

Liam Neeson zestárl nejlépe
„Nikdy bych si nemyslel, že budu točit pokračování Lásky nebeské, ale myslím, že bude zábava podívat se, kde všichni hrdinové jsou a co dělají. Kdo z nich zestárnul nejlépe? Hádám, že to bude ta největší otázka... Nebo je dopředu jasné, že to byl Liam Neeson?“ žertoval v únoru Richard Curtis. 

Kultovní snímek Láska nebeská z roku 2003 stál 40 milionů dolarů a vydělal jich celosvětové téměř 60. Byl nominován na Zlatý glóbus za nejlepší film a za scénář. Herec Bill Nighy dostal cenu britské akademie BAFTA za vedlejší roli excentrického rockera Billyho Macka.

Anketa

Jaká je vaše nejoblíbenější postava z Lásky nebeské?

Billy Mack (Bill Nighy) 572
Harry (Alan Rickman) 83
Karen (Emma Thompsonová) 62
David (Hugh Grant) 129
Natalie (Martine McCutcheonová) 76
Juliet (Keira Knightleyová) 37
Mark (Andrew Lincoln) 34
Jamie (Colin Firth) 176
Aurélia (Lúcia Monizová) 64
Daniel (Liam Neeson) 43
Sam (Thomas Sangster) 30
Někdo jiný 21

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!