Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Malá bubenice. Seriál na motivy románu Johna Le Carrého se natáčel v Česku

Kultura

  16:00
PRAHA - Tým izraelských agentů se snaží zabránit bombovým útokům v samém srdci NDR. Špionážní dramatická minisérie Malá bubenice (The Little Drummer Girl) se natáčel hned v několika českých městech. Seriál se dočká televizní premiéry letos v listopadu.

Florence Pughová jako Charlie. Minisérie Malá bubenice (The Little Drummer Girl, 2018). Režie: Chan-wook Park. foto: AMC

Khalil, nebezpečný palestinský terorista, nechal vyhodit do povětří izraelskou ambasádu ve východním Německu. Každou chvíli navíc hodlá udeřit znovu. Na jeho dopadení je nasazen agent Martin Kurtz (Michael Shannon). Ten se spojí s mladičkou britskou herečkou Charlie (Florence Pughová). Mladá hvězdička Charlie dostane za úkol jako agentka teroristickou buňku infiltrovat, ale na své misi začne pochybovat o všem, čemu věří.

RECENZE: Extrémně nebezpečná a napínavá hra. Noční recepční bojuje za lepší svět

Do režisérského křesla minisérie usedl korejský režisér Chan-wook Park (Komorná, Žízeň). O scénář se postarali Michael Lesslie (Assassin´s Creed, Macbeth) a Claire Wilsonová (seriál Tommy a Pentlička). Odborný dohled zajišťoval sám John Le Carré, autor předlohy. Seriál se pokusí navázat na loňský úspěch Nočního recepčního, taktéž kriminální minisérie z pera Johna Le Carrého.

Brainstorming tajných agentů. Minisérie Malá bubenice (The Little Drummer Girl,...
Michael Shannon jako agent Kurtz. Minisérie Malá bubenice (The Little Drummer...

V Česku filmaři natáčeli v květnu. Jako kulisy NDR posloužily různé části Prahy, město Cheb, město Bílina, opuštěný hotelový komplex Transmotel v Sokolově, hotel Kladno v Kladně, náměstí Jiřího z Poděbrad v Chebu.

Není to první pokus o zpracování Malé bubenice. Ve filmu režiséra George Roye Hilla z roku 1984 zazářila jako Charlie Diane Keatonová. Kurtze si zahrál populární německý herec Klaus Kinski.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!