Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Markéta Pilátová i Vratislav Brabenec na Kampě budou číst dětem

Kultura

  19:00
PRAHA - Pražský park Kampa a Městská knihovna na Mariánském náměstí budou na Den dětí 1. června hostit už po sedmé festival Děti, čtete?, zaměřený na nejmenší čtenáře. Celý den věnovaný čtení z nový dětských knížek organizuje nakladatelství Meander.

Na festivalu Děti, čtete? bude pokřtěna kniha Markéty Pilátové Kiko a tajemství papírového motýla. foto: Meander

Festival odstartuje už v devět hodin ráno v dětském oddělení Městské knihovny koncertem flétnistky Markéty Stivínové. Celé dopoledne tu bude probíhat série literárních čtení a křtů knih českých i světových autorů. Představeny budou zejména tituly z katalogu Nejlepší knihy dětem, do něhož nakladatelé a přední literární odborníci vybrali ty nejkrásnější dětské knihy uplynulého roku.

Z produkce Meandru proběhne například křest pokračování úspěšné knihy Markéty Pilátové Kiko a tajemství papírového motýla, s titulem Kiko a tulipán, nebo další Macanudo, již desáté pokračování argentinského kreslíře Ricarda Linierse.

Program na Kampě bude soustředěný do dvou míst: prvním bude nádvoří Musea Kampa, kde proběhnou divadelní představení, druhým Komunitní centrum Kampa (dům Salla Terrena), kde se budou konat literární i výtvarné dílny, ale také komorní posezení jako Babičky čtou dětem nebo autorské čtení z Magnesií Literou oceněné knihy Vynálezárium Robina Krále a Jany Hruškové.

Číst se bude i z knihy Jiřího Dvořáka a Daniely Olejníkové HAVĚTNÍK

„Festival se už od počátku snažíme dělat co nejpřístupnější široké veřejnosti. Vstupné nepožadujeme, nebo je dobrovolné a zveme všechny – děti ze škol a z dětských domovů, rodiny, studenty i mladé lidi, kteří děti ještě nemají,“ říká ředitelka festivalu a majitelka nakladatelství Meander Ivana Pecháčková. „Každoročně se na festival snažíme pozvat také zahraniční autory, aby se dětem trochu rozšířily obzory. Letošního ročníku se tak například zúčastní vlámský výtvarník Serge Baeken, který zde představí svou právě vydávanou knihu Sugar a zároveň dětem předvede lekci kreslení naživo,“ doplňuje produkční festivalu Štěpánka Jislová.

Kromě čtení nabídne festival i sprejerskou dílnu, kterou povedou studenti VOŠ Václava Hollara, a výtvarnice Veronika Podzimková nabídne dřevíčkovou dílnu Termitiště. Festival zakončí swingový večer muzikantů z Kampy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!