Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth v Česku. Co to je za úlet?

Kultura

  8:32
PRAHA - Potvrzeno. Metallica, Slayer, Mastodon, Megadeth, Anthrax a Heaven and Hell vystoupí v rámci putovního festivalu Sonisphere také v České republice. Datum velkého metalového svátku: 19. červen, místo: letiště Hradčany blízko Mimoně.

Metallica. foto: archiv MetallicaReprofoto

Už několik měsíců se na internetu spekulovalo o možném společném vystoupení velké čtyřky - kapel Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth - na jednom pódiu. Festival Sonisphere nyní konečně oznámil, že se tak stane na přelomu jara a léta příštího roku. "Kdo by kdy řekl, že více jak dvacet pět let od založení trash metalu bude velká čtyřka stále tady v plné síle, a ještě navíc se sejde na jednom pódiu. Co to je sakra za úlet? Ať už je to tady," komentoval událost Lars Ulrich z Metalliky.

"Byla to jen otázka času, kdy se tohle stane," prohlásil Kerry King ze Slayer. "Teď konečně fanoušci dostanou to, co chtějí. A bude to bomba." Přisadil si i Scott Ian, kytarista Anthrax: "Od roku 1984 lidi mluví o tom, že by se velká čtyřka mohla společně objevit na jednom pódiu. Tohle očekávání trvá čtvrt století. Žádná podobná čtveřice kapel, jako je ta naše, tohle nikdy neudělala. Představte si třeba Beatles, Rolling Stones, The Who a Zeppeliny, že by spolu vystoupili. Nebo třeba Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden a Motorhead!"

Sonisphere

Sonisphere je putovní jednodenní festival, který vznikl v roce 2009 ve Velké Británii. Uplynulý ročník se uskutečnil v šesti zemích Evropy jako jednodenní, a v Anglii poté také jako dvoudenní. Vloni byla průměrná návštěvnost v jednotlivých zemích 40000 - 60000 lidí, vystoupily například kapely Prodigy, Nine Inch Nails, Korn, Slipknot, Linkin Park, Lamb of God, Hives a mnoho dalších.

Metallica, Slayer, Anthrax a Megadeth vzešli z undergroundového thrashového hnutí, aby od roku 1980 ovládli svět, prodali milióny desek a naplnili haly a arény po celém světě. Metaloví obři se však bok po boku v historii na jednom pódiu neobjevili, teď je navíc doplní Mastodon a Heaven and Hell. Festival proběhne na dvou velkých podiích a jedné talent scéně, na které se představí i výběr toho nejlepšího z českých kapel. Cena lísků stání bude 1690 Kč, stání u pódia se dá pořídit za 2390 Kč. Více na Sonispherefestivals.com.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!