Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov zakončí ruští pěvci

Kultura

  17:00
Sobotním galakoncertem hvězd Velkého divadla v Moskvě završí svůj letošní ročník Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Sopranistka Anna Algatova a další pěvci vystoupí společně s Filharmonií Bohuslava Martinů, pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského.

Ruská sopranistka Anna Algatova z Velkého divadla v Moskvě foto: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Ještě dnes vystoupí Pavel Haas Quartet v Zámecké jízdárně s reprezentativním programem, na kterém představí Smyčcový kvartet č. 1 Ervína Schulhoffa, Dvořákův Smyčcový kvartet č. 10 Es dur "Slovanský", op. 51 a Smyčcový kvartet č. 2 a moll, op. 51 Johannese Brahmse.

Pavel Haas Quartet

V sobotu zazní ruská klasika

Závěrečný operní galakoncert hvězd Velkého divadla v Moskvě se uskuteční v sobotu 16. srpna v Pivovarské zahradě. Poprvé na festivalu vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů s dirigentem Leošem Svárovským, který se vrací na festival již poněkolikáté. Představí se sopranistky Makvala Kasrashvili a Anna Aglatova, mezzosopranistka Julia Mazurova, tenorista Oleg Kulko a basista Michail Kazakov.

Festival zahájil tenorita Jonas Kaufmann:

Posluchači je uslyší v reprezentativním výběru árií a orchestrálních čísel. Na programu je třeba předehra Michaila Ivanoviče Glinky z opery Ruslan a Ludmila, pak monolog Borise z opery Boris Godunov, árie Heřmana z Čajkovského Pikové dámy, či polonéza z opery Evžen Oněgin. Vedle skladeb ruských autorů zazní italské a francouzské operní árie. Festival začal v Českém Krumlově 18. července galakoncertem německého tenoristy Jonase Kaufmanna.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!