Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Michael Jackson musí zaplatit tři čtvrtě miliardy

Kultura

  13:45
NEWARK - Americká pořadatelská agentura AllGood Entertainment zažalovala zpěváka Michaela Jacksona o 40 milionů dolarů pro porušení smlouvy. V ní se prý král popu zavázal, že do července 2010 neuspořádá žádné vystoupení.

Michael Jackson. foto: German Grasso

V žalobě podané ve středu u federálního soudu na Manhattanu agentura AllGood Entertainment uvádí, že uzavřela s Jacksonovým manažerem Frankem DeLeem smlouvu, že v červenci 2010 uspořádá show, při níž se Michael Jackson na pódiu znovu sejde se svými bratry z bývalé skupiny Jackson Five a se svou sestrou Janet Jackson.

Smlouva prý rovněž Jacksonovi zapovídá koncertovat před show na jiném místě; vystoupit údajně nesmí ani tři měsíce následující bezprostředně po zmíněné akci.

Podle žaloby Jackson, jeho manažer Frank DiLeo a firma AEG ale kontrakt porušili, když podepsali dohodu o uspořádání 50 vystoupení v londýnské O2 Areně, z nichž první by se mělo uskutečnit letos v červenci. "Dali jsme Michaelu Jacksonovi a AEG příležitost veřejně či soukromě tuto záležitost vyřešit, ale do této chvíle se nám nikdo neozval," uvedl Patrick Allocco z AllGood Entertainment.

Obhájce AllGood Entertainment Ira Meyerowitz uvedl, že společnost nemá v úmyslu bránit Jacksonovi ve vystupování. "Máme ale v úmyslu zajistit, aby se náš klient mohl podílet na londýnských koncertech, nebo byl odškodněn za nedodrženou dohodu," řekl.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat