Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Michael Jackson musí zaplatit tři čtvrtě miliardy

Kultura

  13:45
NEWARK - Americká pořadatelská agentura AllGood Entertainment zažalovala zpěváka Michaela Jacksona o 40 milionů dolarů pro porušení smlouvy. V ní se prý král popu zavázal, že do července 2010 neuspořádá žádné vystoupení.

Michael Jackson. foto: German Grasso

V žalobě podané ve středu u federálního soudu na Manhattanu agentura AllGood Entertainment uvádí, že uzavřela s Jacksonovým manažerem Frankem DeLeem smlouvu, že v červenci 2010 uspořádá show, při níž se Michael Jackson na pódiu znovu sejde se svými bratry z bývalé skupiny Jackson Five a se svou sestrou Janet Jackson.

Smlouva prý rovněž Jacksonovi zapovídá koncertovat před show na jiném místě; vystoupit údajně nesmí ani tři měsíce následující bezprostředně po zmíněné akci.

Podle žaloby Jackson, jeho manažer Frank DiLeo a firma AEG ale kontrakt porušili, když podepsali dohodu o uspořádání 50 vystoupení v londýnské O2 Areně, z nichž první by se mělo uskutečnit letos v červenci. "Dali jsme Michaelu Jacksonovi a AEG příležitost veřejně či soukromě tuto záležitost vyřešit, ale do této chvíle se nám nikdo neozval," uvedl Patrick Allocco z AllGood Entertainment.

Obhájce AllGood Entertainment Ira Meyerowitz uvedl, že společnost nemá v úmyslu bránit Jacksonovi ve vystupování. "Máme ale v úmyslu zajistit, aby se náš klient mohl podílet na londýnských koncertech, nebo byl odškodněn za nedodrženou dohodu," řekl.

Autor:

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...