Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mistři beatboxu Bauchklang se vracejí po dvou letech do Prahy

Kultura

  17:51
PRAHA - Koncert populární beatboxové formace Bauchklang proběhne 3. října. V Paláci Akropolis se vedle rakouských beatboxerů představí také jejich pražský protějšek Beatburger Band.

Bauchklang foto: Per Tramer

Koncert

Bauchlang, Beatburger Band 3.10., 19.30, Akropolis, Praha
Vstupné: 350 Kč + poplatky, do 28. září za 290 Kč + poplatky. Předprodej v síti Ticketpro, Ticketstream a v Akropoli.

Energická vystoupení Bauchklang, ve kterém se mísí prvky elektronické muziky, dubu, triphopu i drum'n'bassu, jim kromě příznivců přineslo hned několik ocenění, mimo jiné dvě ceny Amadeus Awards (rakouské obdoby Grammy) a cenu Youngster of Arts Europe, kterou se pyšní například i operní diva Magdaléna Kožená. Art of human voice neboli umění lidského hlasu. To je spojení, které je pro Bauchklang velmi výstižné.

Od jejich posledního koncertu před dvěma lety stihli natočit živé album Live in Mumbai z indického turné a také nové studiové album Signs, které má vyjít v průběhu letošního podzimu. Nahrávání posledního alba pomalu vznikalo už od roku 2006. Zvukově zůstává věrné masivním basám, výraznému kopáku a krystalicky čistým syntetickým tónům. Oproti předchozím albům se Bauchklang s mnohem větší pečlivostí věnují textům, které se stávají důležitou součástí jejich tvorby.

Na připravovaném koncertě v paláci Akropolis fanoušci uslyší jak starší hity jako Rythm of Time, Barking News nebo Love, ale i novinky z chystaného alba Signs. Po skončení koncertu bude program pokračovat na Malé scéně a Divadelním baru až do ranních hodin. Do 28. září jsou vstupenky k dostání za 290 Kč + poplatky. Do Prahy přijedou Bauchklang v pětičlenné sestavě.

Více na stránkách myspace.com/bauchklang.

Autoři:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...