Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mistři remaků Nouvelle Vague vystoupí v Praze v té nejlepší sestavě

Kultura

  2:04
PRAHA - Francouzská kapela Nouvelle Vague, která se proslavila hlavně coververzemi punkových a postpunkových skladeb, zahraje 14.9. v Praze.

Francouzská kapela Nouvelle Vague foto: Reprofoto

Skupinu založili Marc Collin a Olivier Libaux a proslavili se originálními coververzemi punkových a postpunkových skladeb tzv. "new wave" – "nové vlny" nebo-li "nouvelle vague", které s akustickými kytarami, perkusemi, sametovými hlasy a aranžmá ve stylu bossa-nova posunuli do nové dimenze. V Praze se představí zpěvačky Nadeah Miranda a Mélanie Pain. Hudba Nouvelle Vague se objevila v celé řadě reklam, filmových soundtracích a televizních znělkách.Zatímco Mélanie Pain propůjčila svůj hlas většině písní z prvních dvou desek, rodilá Australanka Nadeah Miranda byla zakladateli skupiny objevena později a měla příležitost předvést svůj talent až při živých koncertech. Vedle působení v Nouvelle Vague vystupují obě zpěvačky i sólově.Na své první desce "Nouvelle Vague" vzdali hold kapelám, jako jsou Dead Kennedys, The Cure, The Clash, Killing Joke, Joy Division či Sisters of Mercy. Druhé album "Bande a Part" obsahuje předělávky Blondie, New Order, Billy Idola či německých Bauhaus. Na zatím poslední desce "NV3" se podíleli dokonce i někteří autoři původních skladeb. V nové verzi Masters and Sevant zpívá opravdu Martin Gore z Depeche Mode a v Parade od Magazine se objevuje Barry Adamson.

Kromě těchto hudebníků najdeme na desce skladby od Talking Heads, The Police, Garyho Numana nebo Echo & the Bunnymen. Letos v červenci shrnuli svojí dosavadní tvorbu do výběru "Best Of".
Autor: