Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mládí, žárlivost, fascinace. Divadlo v kině představí českým divákům ‚agentku Scullyovou‘ v roli divadelní divy

Kultura

  16:00
Kino Aero si na duben přichystalo v rámci svého programu Divadlo v kině přenos hry All about Eve (Vše o Evě). Hru uvedlo v únoru londýnské divadlo Noël Coward Theatre. V hlavních rolích září herečka Gillian Andersonová a Lily Jamesová.

Herečky Gillian Andersonová a Lily Jamesová foto: Perou

Divadelní hra Vše o Evě vypráví příběh Margo Channingové, opravdové divadelní hvězdy. Pozornost se upírá a vždycky upírala jen na ni. Byla legendou. Ale teď tu je i Eva. Její největší fanynka. Mladá, krásná Eva. Zlaté děvče, dívka od vedle. Ale víte vše o Evě? 

Gillian Andersonová alias agentka Scullyová vytvořila svou první módní kolekci

Nová produkce jednoho z nejinovativnějších divadelních režisérů světa, Belgičana Iva van Hoveho, rozhrne oponu zakrývající svět žárlivosti a ambicí a položí nám otázku, proč nás neustále tak fascinují celebrity, mládí a identita. 

Pro divadelní verzi Vše o Evě využil režisér Van Hove stejnojmenný film Josepha L Mankiewicze z roku 1950 oceněný šesti Oscary a hru Evina moudrost od Mary Orrové. O scénu a svícení se postaral opět režisérův partner Jan Versweyveld, hudbu složila uznávaná zpěvačka PJ Harvey.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

About Last Night. #AllAboutEve

Příspěvek sdílený All About Eve (@allabouteveplay),

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!