Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Hip Hop Kemp dorazily tisíce lidí

Kultura

  18:27
PRAHA - Tisíce lidí již dorazily do areálu Festivalparku na letišti v Hradci Králové, kde ve čtvrtek odpoledne začal hlavní program 11. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Pořadatelé festivalu, který nabídne vystoupení stovek interpretů a skončí v noci na neděli, očekávají účast kolem 20 tisíc lidí.

Hip Hop Kemp foto: Hiphopkemp.cz - Chemik

Na festivalových podiích vystoupí například americká hiphopová skupina Dilated Peoples, americký rapper Macklemore či herec a hudebník Mos Def.

Více informací o programu a vystupujících je možné najít na www.hiphopkemp.cz. Pro návštěvníky jsou připravené kromě hudby i další možnosti zábavy, například paintball a další atrakce v takzvané adrenalin zóně, jízda na motokárách či možnost účasti v rajčatové bitvě.

Deset polských policistů

Na festival se připravila také policie a protože na Hip Hop Kemp jezdí každoročně velké množství fandů z Polska, v areálu festivalu působí kromě českých policistů také jejich deset polských kolegů. Kvůli festivalu je v ulici Jana Černého v blízkosti letiště zákaz zastavení všech vozidel a dopravní značky budou upozorňovat motoristy na zvýšený pohyb chodců.

Loňský ročník festivalu navštívilo rekordních 25.000 lidí, předchozí největší účast byla v roce 2006, kdy na festival dorazilo 20.000 návštěvníků. První ročník tohoto festivalu se v roce 2002 konal v Pardubicích, po dvou letech však organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!