Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Hip Hop Kemp dorazily tisíce lidí

Kultura

  18:27
PRAHA - Tisíce lidí již dorazily do areálu Festivalparku na letišti v Hradci Králové, kde ve čtvrtek odpoledne začal hlavní program 11. ročníku festivalu Hip Hop Kemp. Pořadatelé festivalu, který nabídne vystoupení stovek interpretů a skončí v noci na neděli, očekávají účast kolem 20 tisíc lidí.

Hip Hop Kemp foto: Hiphopkemp.cz - Chemik

Na festivalových podiích vystoupí například americká hiphopová skupina Dilated Peoples, americký rapper Macklemore či herec a hudebník Mos Def.

Více informací o programu a vystupujících je možné najít na www.hiphopkemp.cz. Pro návštěvníky jsou připravené kromě hudby i další možnosti zábavy, například paintball a další atrakce v takzvané adrenalin zóně, jízda na motokárách či možnost účasti v rajčatové bitvě.

Deset polských policistů

Na festival se připravila také policie a protože na Hip Hop Kemp jezdí každoročně velké množství fandů z Polska, v areálu festivalu působí kromě českých policistů také jejich deset polských kolegů. Kvůli festivalu je v ulici Jana Černého v blízkosti letiště zákaz zastavení všech vozidel a dopravní značky budou upozorňovat motoristy na zvýšený pohyb chodců.

Loňský ročník festivalu navštívilo rekordních 25.000 lidí, předchozí největší účast byla v roce 2006, kdy na festival dorazilo 20.000 návštěvníků. První ročník tohoto festivalu se v roce 2002 konal v Pardubicích, po dvou letech však organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!