Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Na Masters of Rock míří Amon Amarth i Gamma Ray

Kultura

  8:00
ZLÍN - Hlavními lákadly sedmého ročníku zimní mutace jednoho z největších hudebních festivalů v Česku Masters of Rock jsou Amon Amarth ze Švédska a německá formace Gamma Ray.

Švédská skupina Amon Amarth rozehřeje stadion Luďka Čajky ve Zlíně. foto: amonamarth.com

Davy příznivců metalové hudby opět v sobotu 26. listopadu zaplní Zlín. Vzhledem k velkému zájmu fanoušků musel být festival Masters of Rock přesunut z tradičního místa konání, sportovní haly, na blízký zimní stadion Luďka Čajky.

Amon Amarth přivezou do Zlína novou desku Surtur Rising. Gamma Ray, parta kolem zpěváka, kytaristy a skladatele Kaie Hansena, slibuje i skladby, které skupina na koncertech hrála jen výjimečně, a také 'speciální úpravu' některých známých hitů. Lahůdkou bude exkluzivní host Gamma Ray, bývalý zpěvák legendárních Helloween Michael Kiske.

Přesunem na zimní stadion se zhruba zdvojnásobila kapacita, vstupenky jsou tak stále v prodeji. Oficiálně uváděná kapacita zimního stadionu Luďka Čajky je 7000 návštěvníků, při koncertech lidé navíc zaplní i plochu.

Jízdní řád Masters of Rock

Brány zimního stadionu se otevřou ve 12.30. O hodinu později metalový svátek zahájí skupina Benighted z Francie. Návštěvníci se mohou těšit i na německou hardrockovou legendu Kingdom Come. Vystoupení Amon Amarth je plánováno na 21.55, Gamma Ray a Kiske vystoupí na pódium ve 23.40.

Kromě živých vystoupení se mohou příznivci metalu těšit na zbrusu nové DVD z letošní letní verze festivalu, které obsahuje 20 písní i rozhovory s interprety. Organizátoři také zveřejní první potvrzené kapely Metalfestu 2012 a jubilejního desátého ročníku letního Masters of Rock 2012.

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...