Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Masters of Rock míří Amon Amarth i Gamma Ray

Kultura

  8:00
ZLÍN - Hlavními lákadly sedmého ročníku zimní mutace jednoho z největších hudebních festivalů v Česku Masters of Rock jsou Amon Amarth ze Švédska a německá formace Gamma Ray.

Švédská skupina Amon Amarth rozehřeje stadion Luďka Čajky ve Zlíně. foto: amonamarth.com

Davy příznivců metalové hudby opět v sobotu 26. listopadu zaplní Zlín. Vzhledem k velkému zájmu fanoušků musel být festival Masters of Rock přesunut z tradičního místa konání, sportovní haly, na blízký zimní stadion Luďka Čajky.

Amon Amarth přivezou do Zlína novou desku Surtur Rising. Gamma Ray, parta kolem zpěváka, kytaristy a skladatele Kaie Hansena, slibuje i skladby, které skupina na koncertech hrála jen výjimečně, a také 'speciální úpravu' některých známých hitů. Lahůdkou bude exkluzivní host Gamma Ray, bývalý zpěvák legendárních Helloween Michael Kiske.

Přesunem na zimní stadion se zhruba zdvojnásobila kapacita, vstupenky jsou tak stále v prodeji. Oficiálně uváděná kapacita zimního stadionu Luďka Čajky je 7000 návštěvníků, při koncertech lidé navíc zaplní i plochu.

Jízdní řád Masters of Rock

Brány zimního stadionu se otevřou ve 12.30. O hodinu později metalový svátek zahájí skupina Benighted z Francie. Návštěvníci se mohou těšit i na německou hardrockovou legendu Kingdom Come. Vystoupení Amon Amarth je plánováno na 21.55, Gamma Ray a Kiske vystoupí na pódium ve 23.40.

Kromě živých vystoupení se mohou příznivci metalu těšit na zbrusu nové DVD z letošní letní verze festivalu, které obsahuje 20 písní i rozhovory s interprety. Organizátoři také zveřejní první potvrzené kapely Metalfestu 2012 a jubilejního desátého ročníku letního Masters of Rock 2012.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?
Přibylo rodin, ve kterých dochází k domácímu násilí. Kde sehnat pomoc?

Podle výzkumu Sociologického ústavu Akademie Věd v době covidu přibylo incidentů domácího násilí. Tím se zvýšila poptávka po službách, které...