Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na pražský festival swingu přijedou oblíbení Američané Take 6

Kultura

  11:00
PRAHA - Formace, která má na kontě desítku cen Grammy a řadu dalších hudebních trofejí, na festivalu představí své nové album nazvané One.

Oblíbený americký vokální soubor Take 6 foto: Anthony Scarlati

Slavný americký vokální sextet Take 6 zamíří opět na Festival swingové hudby, jehož 15. ročník se uskuteční 7. a 8. listopadu v pražském Národním domě na pražských Vinohradech. Přehlídka vedle swingu tradičně nabídne interprety, kteří překračují hranice k jiným hudebním žánrům.

Take 6

Soubor Take 6 představil v Praze svou hudební show v letech 2008 a 2010. Je založena na harmonickém souzvuku šestice mužských vokálů, kterým nechybí hravost, originalita, ani prvotřídní umělecká kvalita. Styl moderního křesťanského gospelu členové souboru osobitě formují soulem, jazzem, funkem, R&B či popem. Take 6 mají na kontě desítku cen Grammy a řadu dalších hudebních trofejí. Na festivalu představí své nové album One.

Na festivalu ani letos nebude chybět vystoupení stálice Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, ortodoxně swingové kapely, která předvádí fantastické hudební výkony i jedinečnou show. Přijede také slovenské seskupení Nothing But Swing Trio, jehož členové se v Praze na tomto pódiu představili už před dvěma lety. Také pro letošek si přizvou významného hosta, amerického saxofonistu Scotta Hamiltona. Dalším účinkujícím bude polský jazzový ansámbl Jazz Band Ball Orchestra.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - BRNO (A12460)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč