Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Rock for People ozdobí britští Franz Ferdinand

Kultura

  15:30
PRAHA - Festival Rock for People bude zastávkou turné britské skupiny Franz Ferdinand, která se stane jednou z hlavních atrakcí programu akce konané ve Festivalparku v Hradci Králové od 3. do 6. července.

Kapela Franz Ferdinand vystoupila v roce 2006 na festivalu Love Planet foto: archiv LN - Alžběta Jungrová

Kapela po dvouleté koncertní přestávce přiveze hity jako Take Me Out či This Fire a také ukázky z chystané desky, jejíž vydání oznámila na letošní rok.

Kvartet Franz Ferdinand byl založen v roce 2001 v Glasgow. Tvoří ho Alex Kapranos (zpěv, kytara), Nick McCarthy (kytara), Bob Hardy (basová kytara) a Paul Thomson (bicí). Zatím vydali v letech 2004 až 2009 tři úspěšná alba Franz Ferdinand, You Could Have It So Much Better a Tonight: Franz Ferdinand.

Debutové album bylo oceněno prestižní Mercury Prize. V roce 2005 triumfovali na udílení britských cen Brit Awards.

Kdo přijede na Rock for People?

Na letošním 18. ročníku festivalu Rock for People mezi jinými vystoupí již dříve oznámená hvězda elektronické taneční hudby Skrillex, propagátor electro-hopu Example nebo ikony kytarového indie rocku Two Door Cinema Club. Mezi potvrzené interprety patří také zpěvák, kytarista a textař Pete Doherty s kapelou The Libertines a britská kytarová skupina The Kooks. Na festival se vrátí Enter Shikari a The Subways.

Kapela se pojmenovala podle rakouského arcivévody Františka Ferdinanda d'Este, jehož smrt vedla k začátku první světové války. "Jeho život, nebo alespoň konec života, změnil světové dějiny naprosto zásadním způsobem. Ale zase nechci podnítit nějaké intelektuální debaty, jenž by řešily naše jméno. Především název by měl znít dobře... jako hudba," podotkl ke jménu zpěvák Kapranos.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!