Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Na Sázavafestu vystoupí britští Kaiser Chiefs

Slovensko

  17:05
PRAHA - Britská skupina Kaiser Chiefs a dýdžej Paul Oakenfold budou největšími hvězdami 12. ročníku festivalu Sázavafest, který se uskuteční 2. až 5. srpna v Benešově u Prahy.

Britští Kaiser Chiefs foto: kaiserchiefs.com

Kaiser Chiefs, kteří se proslavili zejména hity jako Ruby nebo Everything is Average Nowaday, se do České republiky vrací po čtyřech letech od vystoupení na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Také pro Paula Oakenfolda to nebude první vystoupení v tuzemsku. Tento dýdžej, který remixoval hity Michaela Jacksona nebo Justina Timberlakea a v posledních letech také vytvořil mnoho filmových melodií, v roce 2009 předskakoval Madonně na jejím pražském koncertě. "O vystoupení Paula Oakenfolda je velký zájem, hraje čtyřikrát týdně, ale přes jeho nabitý diář se nám ho podařilo zlomit na prostředí Sázavafestu," podotkl promotér David Salomon.

Dalším slavným jménem na Sázavafestu budou Američané Fun Lovin' Criminals. Ti se svou typickou směsí funky, jazzu, rocku a blues roztančili publikum například v zaplněném pražském klubu SaSaZu v roce 2010.

Dále se na Sázavafestu objeví britští Skindred, mexičtí Molotov, švédští You Say France & I Whistle, Katarína Knechtová ze Slovenska, německý reggae a ska muzikanti z Yellow Umbrella a francouzští Lyre Le Temps, kteří se podíleli na hudbě k oscarovému filmu The Artist. Z domácích hudebních interpretů na Sázavafestu zahrají kapely Sto zvířat, Charlie Straight, Mig 21, Monkey Business, Petra Hapková, Xindl X nebo Gabriela Gunčíková.

Novinkou letošního letního Sázavafestu je Promopro Dance Hall, která bude podle pořadatelů plná nejlepší taneční hudby 21. století. Kromě dýdžeje Saka Noela, dorazí roztančit Benešov také Mike Candys, švýcarský dýdžej, který ovládá hitparády svým hitem One Night in Ibiza.

Sto zvířat se pokusí o rekord

Pořadatelé již dříve oznámili, že na Sázavafestu autorským čtením připomenou životní jubileum spisovatele Michala Viewegha, který oslaví padesátiny a 25. knihu. Tou podle jeho slov bude druhý díl románu Mafie v Praze, který nazval Zlo přichází z Hradu.

Čtvrt století uplyne od založení skupiny Mňága a Žďorp. Její lídr Petr Fiala uvedl, že se oslava promítne do jejich vystoupení, které nabídne nové verze jejich písní. "Nebude to klasické festivalové přijet, zahrát patnáct skladeb a odjet. Bude to zpestření pro lidi, kteří nás znají již déle," podotkl Fiala.

Kapela Sto zvířat se na Sázavafestu pokusí o oficiální český rekord za dohledu komisaře z Agentury Dobrý den. Plánuje v průběhu třídenního festivalu zahrát 100 písní ve třech žánrových blocích nazvaných Oldies, Janies, Čerstvees a jednom akustickém bloku v Balbínce.

Autor: