Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Nahlédnout umělcům pod ruku. Ateliéry Pragovka se v sobotu výjimečně otevřou veřejnosti

Kultura

  15:00
PRAHA - Pod názvem Kolben Open 3 - Otevřené ateliéry na Pragovce proběhne v sobotu 9. dubna už potřetí akce, která umožní návštěvníkům z řad veřejnosti navštívit umělecké ateliéry více než tří desítek výtvarníků. Hala bývalé Pragovky v pražských Vysočanech je pronajímána od roku 2010 a v současnosti hostí přes sedmdesát umělců ve čtyřiceti ateliérech.

KOLBEN OPEN. Foto z minulých ročníků foto: Štěpánka Růžičková

Od roku 2010 se jedná o třetí akci otevřených ateliérů v Pragovce. Cílem akce je ukázat umělecké ateliéry veřejnosti, aby návštěvníci měli možnost vidět umělecké práce v kontextu místa jejich vzniku.

V rámci akce, na které budou přítomni sami autoři, se odehrají také prezentace v podobě mikrovýstav či site-specific instalací, ať už formou na pomezí sousedských návštěv nebo v podobě svébytného uměleckého díla.

KOLBEN OPEN 3- Otevřené ateliéry na Pragovce 9. 4.

Místo:
Kolbenova 923/34a? Praha 9- Vysočany. Hala E a zpřístupnění hal 19 a 21.

Program:
10: 00 dopolední výtvarné dílny pro děti- výtvarná škola Pragsis
11:00 přednášky a průzkum hal 19 a 21 platformy Neolokator
14:00- 19:00 otevřené ateliéry
19:30 koncert- hudební duo Obec (Ondřej Vavrečka-kytara a Marie Ladrová-theremin, zpěv).
20:00 After party DJ Miki Discjockey a Peter Kossok.Old School Vinyl DJ Zagashi

KOLBEN OPEN. Foto z minulých ročníků

KOLBEN OPEN. Foto z minulých ročníků

Letos zvou na návštěvu svých ateliérů tito umělci: Vladimír Merta, Zuzana Růžičková, Lucie Nováčková, Pavel Tichoň, Jana Babincová, Petra Navrátilová, Jan Jírovec, David Pešat, Martina Chloupa, Nela Ungerová, Tereza Šimková, Lawrence Wells, Matouš Marek, Marie Ladrová Tomáš Prchal, Jakub Janovský, Barbora Chlastáková, Eliška Fialová, David Adamec, Radek Bláha, Martin Vlček, Tomáš Beňadik, Ateliér Kolbenka - Marcel Rozhoň, David Háva, Michal Pavlík, Vladimír Kiva Novotný, Róbert Palúch, Václav Litvan, Patrik Čabla, Michaela Munzarová, Richard Nestler a Miki Discjockey.

Součástí programu jsou dopolední dílny umělecké školy Pragsis a série přednášek platformy Neolokator spojené se zpřístupněním památkově chráněných hal 19 a 21. Otevření ateliérů jakožto nejvýše privátní zóny umělce z akce dělají v pravém slova smyslu sousedskou slavnost.

KOLBEN OPEN. Foto z minulých ročníků
KOLBEN OPEN 2016
Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...